Тетяна Бахтеєва: Складається відчуття, що завдання Супрун і Ко – знищити українську онкологію

Тетяна Бахтеєва: Складається відчуття, що завдання Супрун і Ко – знищити українську онкологію

Україна займає друге місце в Європі за кількістю смертей від онкологічних захворювань, рівень поширеності яких зростає з року в рік. Щорічно на рак захворюють близько 160 тисяч осіб, і для 90 тисяч з них цей діагноз стає смертельним. Але замість того, щоб вкладати гроші та зусилля в розвиток вітчизняної онкології, керівництво МОЗ планомірно знищує вже навіть існуючі центри. Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член парламентського Комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва.

«Складається відчуття, що нинішнє керівництво Міністерства охорони здоров'я планомірно знищує ті залишки медицини, які Україні ще вдалося зберегти після п'ятирічки псевдореформ. Так, в 2018 році були ліквідовані Центр дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку та унікальна референс-лабораторія в «Охматдиті». З 2004 року пересадку там провели 225 пацієнтам, 166 з яких одужали. Показник вилікуваних – 73% – відповідає стандартам кращих європейських клінік. Більше цього немає, все знищили», – розповіла Тетяна Бахтеєва.

Також народний депутат нагадала про ще один скандал, який розгорівся після слів заступника т. в. о. міністра Лінчевського про те, що на лікування українських онкологічних хворих немає необхідності витрачати бюджетні гроші, тому що вони все одно помруть.

«А 20 червня прес-центр СБУ повідомив українцям результати розслідування, згідно з яким посадові особи Міністерства охорони здоров'я, діючи за попередньою змовою з посадовими особами держпідприємства «Державний будівельний центр МОЗ» привласнили бюджетні кошти в особливо великих розмірах, які були виділені на реконструкцію та розширення Національного інституту раку. Створюється враження, що МОЗ поставило собі за мету знищити галузь, яка здатна вилікувати і дати шанс жити онкохворим дорослим та дітям», – підкреслила Тетяна Бахтеєва.

21 червня 2019 18:52
'site2018:subscribe.form' is not a component