Тетяна Бахтеєва: Ситуація в сфері протидії цукровому діабету – критична

Тетяна Бахтеєва: Ситуація в сфері протидії цукровому діабету – критична

За офіційними даними, близько 3% населення України - 1,2 млн осіб - страждають на цукровий діабет. Реальна ж цифра хворих може бути в два рази вищою. Незважаючи на це, такої критичної ситуації у сфері протидії цукровому діабету, як сьогодні, не було за всі роки незалежності. Про це з нагоди Всесвітнього дня боротьби з діабетом заявила екс-народний депутат Тетяна Бахтеєва.

Вона повідомила, що кожного року в нашій країні реєструється більше 100 тис. нових випадків цукрового діабету. При цьому на кожен зареєстрований випадок доводиться два-три випадки недіагностованного захворювання.

«Неможливо боротися з діабетом без чіткої програми дій і без належного фінансування. Такої критичної ситуації у сфері протидії цукровому діабету, як сьогодні, не було за всі роки незалежності! Протягом останніх п'яти років програма лікування хворих на цукровий діабет велася безсистемно і фінансувалася за залишковим принципом», - заявила політик.

Також екс-народний депутат порадила українцям приділяти ретельну увагу своєму здоров'ю та образу життя, адже профілактику діабету необхідно починати якомога раніше.

«Необхідно добитися здорової ваги тіла і підтримувати її, займатися помірними регулярними фізичними навантаженнями, обов'язково стежити за харчуванням, вживати фрукти та овочі й уникати надмірного споживання цукру і насичених жирів. Також необхідно обов'язково утримуватися від вживання тютюну», - підкреслила Тетяна Бахтеєва.

14 листопада 2019 17:52
'site2018:subscribe.form' is not a component