Тетяна Бахтеєва: Програма «Доступні ліки» на практиці виявилася недоступною для українців

Тетяна Бахтеєва: Програма «Доступні ліки» на практиці виявилася недоступною для українців

Програма «Доступні ліки» майже не працює, оскільки у власників аптечного бізнесу немає стимулів для участі в ній. Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член парламентського Комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва.

Народний депутат зазначила, що більшість українців не можуть скористатися розпіареною МОЗ програмою «Доступні ліки». «У великих містах з переліку аптек, вказаних на сайті МОЗ, реально беруть участь в програмі одиниці. Майже не були задіяні в програмі села та маленькі міста», – написала на своїй сторінці в Facebook Тетяна Бахтеєва.

Опозиціонер впевнена, що однією з головних причин провалу програми «Доступні ліки» є відсутність стимулу у власників аптечного бізнесу брати участь в ній. Адже аптеки повинні закупити ліки за свої гроші, продати їх майже без прибутку, обробити та здати рецепти, при цьому немає гарантій на повернення коштів.

Тетяна Бахтеєва також акцентувала увагу на тому, що яскравим показником фіктивності програми є відсутність рецептів на медичні препарати, як і самих ліків в аптеках. «У лікарнях пацієнти змушені стояти у довгих чергах до терапевтів, які виписують «спецрецепти», обмежені терміном дії одержуваних препаратів. Так само люди скаржаться, що потрібних ліків в аптеках не вистачає, доводиться дзвонити та їздити по всьому місту. Люди змушені купувати медичні препарати за свої гроші, і це при тому, що за останні п'ять років ціни на деякі медичні препарати зросли в рази», – підкреслила вона.

Опозиційний політик впевнена, що ситуація з відсутністю доступності лікарських засобів вигідна фармацевтичній мафії, яка з мовчазної згоди МОЗ поставляє в Україну неякісні ліки з обмеженим терміном придатності. За її словами, інформаційно підтримують брехливі заяви керівництва МОЗ щодо працюючої програми «Доступні ліки» виключно «грантоїди», які отримують гроші за піар медичної псевдореформи.

Тетяна Бахтеєва підкреслила, що безвідповідальна політика непрофесійної команди МОЗ призвела до того, що в Україні провалилася необхідна людям програма доступності ліків, адже зараз їх продають за завищеними цінами, при цьому самі ліки – сумнівної якості.


28 лютого 2019 14:07
'site2018:subscribe.form' is not a component