Татьяна Бахтеева призвала Минздрав как можно скорее ввести обязательное медицинское страхование

Татьяна Бахтеева призвала Минздрав как можно скорее ввести обязательное медицинское страхование

Тетяна Бахтеєва закликала МОЗ якомога швидше ввести обов'язкове медичне страхування

Одним з основних напрямків діяльності українського МОЗ повинні стати розробка концепції та якнайшвидше введення обов'язкового медичного страхування для всіх без винятку українців. Про це написала народний депутат IV-VIII скликань Тетяна Бахтеєва на своїй сторінці в Facebook.

Бахтеєва нагадала, що, починаючи з V скликання Верховної Ради, в парламенті було зареєстровано понад 15 законопроектів, що регламентують механізм введення в Україні медичного страхування. «Серед них - прекрасні законодавчі ініціативи, які після обговорення та незначного доопрацювання, можуть стати основою для введення обов'язкового медичного страхування в Україні», - зазначила екс-нардеп.

При цьому Тетяна Бахтеєва закликала МОЗ не обмежуватись лише створенням недержавного «страхового фонду» в інтересах групи приватних медичних кампаній. На її думку, це може призвести до плачевних наслідків.

«З України, а такому випадку, просто будуть вивезені мільярди. Як наслідок, українці будуть змушені платити за всі без винятку види медичної допомоги зі своєї кишені, а це значить, що більшість громадян України будуть позбавлені свого Конституційного права на медичну допомогу», - підкреслила політик.

Бахтеєва вважає, що під час підготовки та запуску обов'язкового медичного страхування необхідно, щоб розробка та дотримання умов страхових програм, процес нарахування страхових платежів, порядок страхових виплат, забезпечення пацієнтів ліками, фінансування трудовитрат лікарів та інші питання суворо контролювалися державою.

«При введенні обов'язкового медичного страхування, необхідно піти від монополії, яка обов'язково призведе до значних корупційних ризиків та не зробить медичну допомогу доступною для українців», - написала Тетяна Бахтеєва.


04 вересня 2019 15:01
'site2018:subscribe.form' is not a component