Тетяна Бахтеєва: Наслідки «реформ» Уляни Супрун Україна буде «розгрібати» ще чверть століття

Тетяна Бахтеєва: Наслідки «реформ» Уляни Супрун Україна буде «розгрібати» ще чверть століття

«Український народ не підтримує Супрун. Подивіться на будь-яку соціологію – у неї дуже високий антирейтинг, і це зрозуміло. По-перше, вона не має медичної освіти. По-друге, у неї два громадянства, а це значить, що вона не налаштована працювати в патріотичному ключі. По-третє, за той час, який вона незаконно перебуває на посаді т. в. о. міністра охорони здоров'я, у нас відбулося кілька серйозних спалахів епідемій, які стали причиною безлічі смертей. А її абсурдні висловлювання щодо лікування, добірки «рекомендацій» також не знаходять відгуку у нормальних людей», – заявила народний депутат.

Вона зазначила, що за той час, який Супрун очолює МОЗ, з країни виведені величезні гроші – 18 млрд грн. «Три зарубіжні компанії отримали ці колосальні для України суми, при цьому, не виконавши взяті на себе зобов'язання. Через це сьогодні в лікарнях немає ліків, немає витратних матеріалів. Такої ситуації в Україні ніколи не було. Як би вона не намагалася облити брудом попередніх глав МОЗ, але залишається фактом те, що наслідки її «діяльності» нам доведеться «розгрібати» наступні років 25. У медичній сфері – перманентна криза. 70 тисяч медпрацівників виїхали за кордон, адже вони не розуміють її антиреформ. Порожнє і популістське гасло «гроші ходять за пацієнтом» – це абсурд. У Британії колись впроваджували таку реформу, але вони давно від неї відмовилися, тому що гроші не повинні нікуди «ходити» – вони, по-перше, повинні для початку бути, а по-друге, вже чекати на пацієнта», – акцентувала член парламентського Комітету з питань охорони здоров'я.

Коментуючи інформацію ЗМІ про те, що незабаром може відбутися голосування в парламенті за призначення Уляни Супрун як міністра, а не т. в. о., опозиційний політик зазначила, що це правильне, але вкрай запізніле рішення. «Дуже шкодую, що 2 роки і 4 місяці, які вона виконує обов'язки міністра, ставить підписи під сумнівними наказами, в яких Рахункова палата знаходить масове неефективне використання наших бюджетних коштів, їй все сходить з рук. Не впевнена, що в разі, якщо її кандидатура на пост міністра охорони здоров'я буде винесена на розгляд парламенту, знайдеться достатня кількість голосів – проти неї налаштовані багато нардепів навіть з провладної коаліції. Але якщо Верховна Рада проголосує і Супрун стане міністром, то за наслідки її катастрофічних «реформ» буде персонально відповідати кожен народний депутат, який за неї проголосує», – підкреслила Тетяна Бахтеєва.

06 лютого 2019 13:53
'site2018:subscribe.form' is not a component