Тетяна Бахтеєва: Купівля нових мамографів в кожну з областей України – питання здоров'я і життів тисяч жінок

Тетяна Бахтеєва: Купівля нових мамографів в кожну з областей України – питання здоров'я і життів тисяч жінок

Рак молочної залози – одне з найнебезпечніших і найпоширених злоякісних новоутворень у жінок не тільки в Україні, а й в усьому світі. Для ефективної діагностики раку молочної залози Україні необхідно закупити мінімум 100 цифрових мамографів і розподілити їх по областям. Про це з нагоди Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози написала у своєму Facebook екс-народний депутат Тетяна Бахтеєва.

Вона повідомила, що рак грудей займає перше місце серед всіх пухлинних захворювань у жінок. Протягом року в Україні в середньому реєструється 15-16 тисяч випадків захворювань на рак молочної залози. Щорічно в Україні 8 тисяч жінок помирають внаслідок цієї хвороби.

«За прогнозами Національного канцер-реєстру, до 2020 року з проблемою раку молочної залози зіткнеться кожна шоста українська жінка. Але вже зараз це захворювання діагностовано у понад 16 тисяч українок, і навіть страшно припустити, скільки українок живуть, не знаючи про нього», – сказала політик.

За її словами, виявити захворювання на ранній стадії дозволяє мамографічне обстеження. Але в Україні немає достатньої кількості мамографів, навіть в Києві. У державних лікарнях черга на мамографічне обстеження може тривати місяцями. Багато пацієнтів дізнаються на дослідженні про вже запущеної стадії раку.

«Своєчасна діагностика раку грудей рятує життя. Якщо діагноз ставлять на 1-й стадії, одужує 98% жінок. Для ефективної діагностики раку молочної залози Україні необхідно закупити мінімум 100 цифрових мамографів і розподілити їх по областям нашої країни. Це питання здоров'я українських громадян!» – підкреслила Тетяна Бахтеєва.
15 жовтня 2019 12:34
'site2018:subscribe.form' is not a component