Тетяна Бахтеєва: Першочергова задача нової влади – припинення військових дій і мир на Донбасі

Тетяна Бахтеєва: Першочергова задача нової влади – припинення військових дій і мир на Донбасі

Підсумки позачергових парламентських виборів визначать зовнішню і внутрішню політику держави на найближчі п'ять років. Тому для українців надзвичайно важливо проголосувати за мир і якнайшвидше завершення військового конфлікту на сході. Про це заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Тетяна Бахтеєва.

«Я з жахом спілкуюся з дітьми-переселенцями з Донбасу, які по звуку визначають калібр і назву системи, з яких ведуться обстріли. Які ще не знають таблиці множення, але вже знають назви танків, літаків, артилерії, автоматів і пістолетів. Всі ми були впевнені, що про війну наші діти і внуки будуть знати лише з фільмів і розповідей. Але сьогодні цей страшний сон став реальністю, яка перевернула наш світ, перевернула і наші долі, відібрала у нас можливість мирного і спокійного життя», – розповіла опозиційний політик.

За даними ООН, з початку конфлікту на Донбасі більше 10 000 чоловік були вбиті. Серед загиблих на Донбасі – близько 3000 цивільних осіб. 25 000 осіб отримали поранення. При цьому в ООН підкреслюють, що це консервативна оцінка, а реальні цифри значно вищі. Всього ж від наслідків збройного протистояння постраждали п'ять мільйонів чоловік, а число біженців досягло понад 1,6 млн чоловік.

«Для розуміння масштабів, це приблизно населення всієї Вінницької, Полтавської та Івано-Франківської областей, і це більше, ніж населення Волинської, Чернігівської та Кіровоградської областей. Гуманітарної допомоги потребують 3,5 мільйона жителів Східної України. Але найстрашніше, що за час цього безглуздого конфлікту загинуло понад 130 дітей, і більше 200 було поранено. Говорячи про це, статистика перестає бути просто набором цифр, а демонструє всю безжалісність і неприпустимість того, що відбувається», – підкреслила народний депутат.

Тетяна Бахтеєва зазначила, що ще вчора представникам «партії війни» при владі була байдужа доля жителів Донбасу і якнайшвидше відновлення миру в Україні. Але, незважаючи на всю трагічність ситуації, що склалася, жителі сходу та над усю України сподіваються на мир.

«Президентські вибори пройшли. Українці проголосували за мир. Але нам усім ще належить віддати свій голос миру на парламентських виборах. Багато політичних сил і окремих політиків стали активно обговорювати, скільки коштів необхідно на відновлення Донбасу. Це друге питання! Перше та основне питання – це припинення військових дій і довгоочікуваний мир. І шлях до миру чітко прописаний і вказаний у Мінських угодах, які необхідно виконувати. Наша прекрасна і красива Україна багата на добрих, порядних і щедрих людьми. Ми відновимо Донбас всією Україною. Але перед початком відновлення економіки та інфраструктури, Донбасу, в першу чергу, потрібен мир!» – резюмувала народний депутат.

16 липня 2019 16:19
'site2018:subscribe.form' is not a component