Тетяна Бахтеєва: Новій владі слід у стислі терміни посилити антитютюнове законодавство

Тетяна Бахтеєва: Новій владі слід у стислі терміни посилити антитютюнове законодавство

Через бездіяльність минулої влади куріння все ще залишається однією з актуальних проблем України - від хвороб, обумовлених їм, вмирають близько 120 тисяч осіб на рік. Державі слід посилити боротьбу за здоров'я українців, вважає народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Тетяна Бахтеєва.

Вона зазначила, що в 2012 році за її ініціативи був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів)». Його положеннями в Україні були значно обмежені місця, де дозволено паління.

«Всі заклади ресторанного бізнесу, зупинки громадського транспорту, під'їзди будинків, дитячі майданчики та інші громадські місця стали бездимними. Цей закон - один із найважливіших за всі роки незалежності України. Він став історичним кроком у захисті громадського здоров'я. Завдяки його прийняттю в Україні стало на більш ніж 800 тисяч курців менше, а українці, які не палять, стали захищеними від тютюнового диму в громадських місцях. Як наслідок, Україна вийшла з топ-10 країн з найбільшою кількістю курців», - розповіла Тетяна Бахтеєва.

Однак, за її словами, постмайданна влада ніяк не розвинула цей успіх в боротьбі з курінням. Протягом VIII скликання Верховної Ради Міністерством охорони здоров’я не були підготовлені додаткові ефективні закони по боротьбі з курінням.

«У робочий час керівництво МОЗ «давало поради» примітивного характеру в фейсбуці, а не боролося з проблемою. Щоденними курцями все ще залишаються 35,9% чоловіків і 7% жінок. Дані статистики стверджують, що 25,8% нинішніх курців почали б палити менше, а 21% спробували б припинити палити, якби ціна на тютюнові вироби істотно зросла. Багато дітей пробують свою першу сигарету у віці 12 років! За даними ЗМІ, за півроку тільки в Києві складено 4297 протоколів за куріння в громадських місцях, загальна сума штрафів, що надійшли до міського бюджету, склала більше 94 тисяч гривень. У минулому році загальна сума штрафів за куріння в невстановлених місцях склала понад 5,7 млн ​​грн по всій Україні», - підкреслила народний депутат.

Вона зазначила, що новій владі слід в стислі терміни підготувати нові антитютюнові законодавчі акти. Адже на кону здоров'я і життя тисяч українців.

«Підтримувала, підтримую і буду підтримувати закони, спрямовані на боротьбу з курінням! Моя основна мета - це здоров'я українців і здоровий спосіб життя для українських громадян. Некурящі люди не повинні стати жертвами пасивного куріння, а у тих, що палять, нехай навіть після оплати штрафу за куріння в громадських місцях, повинна з'явиться сила волі, що б кинути цю дуже шкідливу звичку», - резюмувала Тетяна Бахтеєва.

01 серпня 2019 13:24
'site2018:subscribe.form' is not a component