Тетяна Бахтеєва: Недієздатна система охорони здоров'я зробила Україну лідером із захворюваності на туберкульоз в Європі

Тетяна Бахтеєва: Недієздатна система охорони здоров'я зробила Україну лідером із захворюваності на туберкульоз в Європі

В Україні вирує епідемія туберкульозу, а МОЗ фактично є бездіяльним. Вирішення цієї проблеми – найважливіше питання національної безпеки. Таку думку висловила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член парламентського Комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва.

Вона зазначила, що крім війни, яка за п'ять років вже забрала більше 10 тисяч життів, українців масово «косить» недієздатна система охорони здоров'я. З 1996 року в Україні епідемія туберкульозу. І якщо раніше її вдавалося стримувати, то за останні два роки захворюваність зросла в кілька разів. Туберкульоз стає причиною смерті вже навіть грудних дітей.

«Україна посідає перше місце в Європі за хіміорезистентною невиліковною формою туберкульозу і друге місце за загальною кількістю захворювань на туберкульоз. Щогодини в нашій країні захворюють на туберкульоз чотири людини, один від цієї страшної хвороби помирає. За рік в Україні від туберкульозу вмирають чотири тисячі пацієнтів, тобто одинадцять чоловік кожен день. 25% хворих навіть не знають про те, що вони інфіковані туберкульозом, і розносять інфекцію, заражаючи ще більше людей», – заявила народний депутат.

Не сприяє боротьбі з хворобою і соціально-економічні проблеми країни. За оцінками ООН в Україні 62% населення живуть за межею бідності, а це безпосередньо сприяє зростанню поширення захворювання. При цьому, прийнятий ще в 2012 році закон щодо боротьби з туберкульозом, який був тоді визнаний ВООЗ одним з кращих для рішенням даної проблеми в європейському регіоні, не працює.

«На жаль, на сьогоднішній день цей закон перестав працювати, а всі державні програми по боротьбі з туберкульозом – ліквідовані. Передбачені їм гроші знаходяться на рахунках іноземних організацій, які ще за 2016 рік не в повному обсязі поставили Україні медикаменти», – констатувала член парламентського Комітету з питань охорони здоров'я.

На думку Тетяни Бахтеєвої, «антиреформа» охорони здоров'я призвела до геноциду українського народу. Медицина в Україні зараз повністю розбалансована, а необхідні заходи щодо попередження поширення захворювань, які загрожують життю людей, не проводяться в потрібному обсязі. «Згідно зі статтею 49 Конституції України вся медична допомога повинна бути доступною і безкоштовною. І після перемоги на виборах Олександра Вілкула та ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ ми зробимо її такою для всіх українців», – підкреслила народний депутат.

14 березня 2019 12:53
'site2018:subscribe.form' is not a component