Тетяна Бахтеєва: Головне «досягнення» реформи Супрун у тому, що українці вже просто бояться народжувати дітей

Тетяна Бахтеєва: Головне «досягнення» реформи Супрун у тому, що українці вже просто бояться народжувати дітей

Відсутність ефективної системи охорони здоров'я, помножена на провал медреформи Уляни Супрун, призвела до того, що українці вже просто бояться народжувати дітей. Замість реальних реформ і соціальної підтримки Кабмін витрачає гроші держави на «бебі-бокси», цінність яких украй сумнівна, заявила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член парламентського Комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва.

«Доки український уряд посилено займається антиреформами, наші сусіди впроваджують реальні зміни. Так, уряд Польщі прийняв проект закону, відповідно до якого з 1 липня поточного року всі діти та молодь в Польщі до 18 років мають право отримувати 500 злотих – близько 3,5 тис. грн - на місяць. Таким чином, влада в Польщі робить реальні кроки, спрямовані на поліпшення демографічної ситуації в своїй країні. В Україні ж влада обмежує свою підтримку материнства і дитинства роздачею «бебі-боксів», – заявила Тетяна Бахтеєва.

Вона зазначила, що «бебі-бокси» вже спровокували ряд скандалів: центр змушує владу на місцях їх замовляти, хоча ті й всіляко чинять опір, посилаючись на брак грошей. Крім того, майбутнім мамам, перш ніж отримати такий пакет, доведеться неабияк помотатися по соціальним службам. Вихід із ситуації – монетизувати вміст «бебі-боксів».

«Вартість «бебі-боксів» відверто завищена, а до їх складу входять предмети сумнівної якості, не завжди потрібні мамі та дитині. Правильніше було б віддати породіллям кошти в грошовому еквіваленті. Батьки малюка самі б вирішили, що їм потрібно купити для немовляти, як це робиться в сусідній Польщі та інших розвинених країнах», – підкреслила народний депутат.

18 квітня 2019 10:00
'site2018:subscribe.form' is not a component