Тетяна Бахтеєва: Безвідповідальна політика МОЗ фактично позбавляє права на життя українців, які потребують трансплантації

Тетяна Бахтеєва: Безвідповідальна політика МОЗ фактично позбавляє права на життя українців, які потребують трансплантації

Про це на своїй сторінці в Facebook написала народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Тетяна Бахтеєва.

«Лікарі, медичні експерти, депутати попереджали, що прийняття Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» в сьогоднішніх умовах передчасне та необґрунтоване. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК голосував проти цього погано підготовленого та непрофесійного закону. І ми виявилися абсолютно праві, адже що ми маємо сьогодні? А те, що МОЗ повністю провалило підготовку нормативно-правових актів, необхідних для реалізації нового закону про трансплантацію! Попередній закон - «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині», - прийнятий в 1999 року, і до якого неодноразово вносилися актуальні зміни в 2007, 2010, 2012 2014 роках, втратив чинність, а новий закон - не працює. Тобто непрофесіоналізм команди МОЗ привів до того, що в Україні фактично відсутнє працююче законодавство з трансплантології!» - заявила Тетяна Бахтеєва.

Вона підкреслила, новий закон про трансплантацію в такому вигляді, як він є зараз, працювати не може. А без підзаконних актів взагалі несе ризик появи в Україні «чорних трансплантологів».

«Я повністю згодна з побоюваннями експертів, що навіть невелике зволікання вступу в силу Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» не служитиме гарантією того, що МОЗ до 1 січня 2020 року зможе підготувати всі необхідні підзаконні акти. В Україні трансплантологія - недостатньо розвинений напрямок медицини через відсутність фінансування, в тому числі в рамках децентралізації регіонів. Україні та українцям потрібен діючий основний Закон про трансплантацію. Сьогодні ж у нас відсутнє обладнання в центрах трансплантації, немає фінансування цілої медичної галузі, а лікарі-трансплантологи отримують жалюгідну зарплату в порівнянні з їхніми закордонними колегами», - зазначила опозиціонер.

«Трансплантація органів в ряді випадків - це єдиний метод, який може врятувати життя пацієнта. Через безвідповідальну політику МОЗ українці, які потребують трансплантації, фактично позбавляються права на життя», - резюмувала Тетяна Бахтеєва.

15 січня 2019 14:22
'site2018:subscribe.form' is not a component