Світлана Фабрикант: Україні під силу відродити судноплавство

Світлана Фабрикант: Україні під силу відродити судноплавство

Українські фахівці в галузі суднобудування повинні працювати на Батьківщині, а не шукати застосування своїм знанням та вмінням за кордоном. Про це в інтерв'ю газеті «Сегодня» заявила громадський та політичний діяч, довірена особа кандидата в Президенти Олександра Вілкула Світлана Фабрикант.

За її словами, Україні під силу відродити судноплавство. «У нас залишилася чудова освітня база для цієї галузі. Таких фахівців не готує, по суті, жодна країна світу. Але вони не можуть знайти застосування знань та вмінь у нас в країні. На Півдні мешкає 175 тисяч моряків, які йдуть в рейси під чужими прапорами. А потрібно, щоб вони працювали під українським», - зазначила політик.

За словами Світлани Фабрикант, українські моряки за кордоном абсолютно незахищені.

«Ми єдина країна Європи, яка не ратифікувала Конвенцію про працю в морському судноплавстві 2006 року, у нас не працюють механізми взаємодії між країнами. А громадян України тільки в тюрмах Греції - 178 осіб, а Італії - 120. І, в основному, це моряки. І на державному рівні ніхто ними не займається. Потрібна активна робота з Міністерством закордонних справ, а наші консули сьогодні мало чого можуть і часто через відсутність належного фінансування. В ідеалі, щоб українці не потрапляли в такі ситуації, вони повинні працювати вдома, де будуть під захистом своєї країни», - підкреслила Світлана Фабрикант.


15 лютого 2019 14:25
'site2018:subscribe.form' is not a component