Світлана Фабрикант: Трудові мігранти – справжні інвестори України, і нехтувати таким людським і фінансових ресурсом – економічно нерозумно

Світлана Фабрикант: Трудові мігранти – справжні інвестори України, і нехтувати таким людським і фінансових ресурсом – економічно нерозумно

Про це заявила Світлана Фабрикант, голова наглядової ради БО «Ассоль», народний депутат України VII скликання, член команди Вадима Новинського.

П'ять українських моряків зі складу команди затриманого в грудні минулого року в Єгипті танкера «Sea Shark» в понеділок повернулися на Батьківщину. Переліт був з кількома пересадками, не обійшлося без накладок. У підсумку – борт з чотирма українськими моряками приземлився в аеропорту Одеси сьогодні о 9:30 ранку, а один моряк зі Стамбула попрямував в Херсон.

Нагадаємо, що судно з вантажем нафти з грудня 2018 року утримувалося ВС Єгипту в районі Айн-Сохна. Екіпаж складався з 31 людини, серед яких 17 українців. За інформацією капітана, танкер був затриманий ВМФ Єгипту через ненавмисний і випадковий вхід до територіальних вод. Пред'явлено позов за перетин вод Єгипту на 56 мільйонів доларів, які повинен заплатити судновласник. Власник судна і фрахтувальник вели переговори з флотом Єгипту, щоб звільнити судно та організувати зміну екіпажу.

У Благодійну організацію «Фонд допомоги морякам «Ассоль» родичі та члени екіпажу звернулися в середині травня 2019 року. Співробітники організації консультували родичів моряків і знаходилися на цілодобовому зв'язку з капітаном і моряками. Були направлені звернення в МЗС України, посольство України в Єгипті та адміністрацію прапора судна.

19 травня представники ВМС на борту танкера, попередивши про можливе застосування сили, оголосили про розвантаження судна з обмеженням пересування екіпажу. За словами капітана, офіцери флоту Єгипту погрожували зброєю. Завдяки зусиллям Посольства України в Арабській Республіці Єгипет та працівників консульської служби України в тісній співпраці з дипломатичними відомствами країн, чиї представники були в екіпажі, вдалося домогтися позитивної динаміки в цій ситуації. Частина моряків (10 осіб, серед яких п'ятеро українців) в цей же день були переміщені на іншу військову базу. Після проходження всіх формальностей, під контролем дипломатичних служб України та інших держав, чиї громадяни входили в цю групу, вони були поміщені в готель і рано вранці в понеділок 27 травня п'ятеро українців повернулися додому.


ВМС Єгипту, утримуючи решту екіпажу в приміщеннях на судні, своїми силами перегнали танкер і вивантажили нафту. Четверо моряків, які у складі другої групи покинули «Sea Shark», знаходяться в готелі та прилітають до Одеси у вівторок, 28 травня. Решта українців на чолі з капітаном знаходяться на одній з військових баз Єгипту. Всі вони чекають на оформлення документів і повернення додому. Капітан розміщений окремо від решти моряків.

«Сьогодні мільйони українців, незважаючи на складну політичну ситуацію і економічну кризу, продовжують інвестувати у власну країну. Я говорю про трудових мігрантів, моряків – про всіх, хто виїхав за кордон, не знайшовши гідної роботи в нашій країні. Те, що стільки людей не можуть нормально жити і працювати в країні та виїжджають з неї, свідчить про повний провал економічної політики та відсутність досягнень за останні роки», – заявила Світлана Фабрикант.

Вона зазначила, що загальна сума переказів «заробітчан» склала близько $11 млрд, і це можна порівняти з третиною доходів всього бюджету України на 2019 рік.

«Трудові годують свої сім'ї, купують квартири, дають освіту своїм дітям. Це вони – справжні інвестори України, нехтувати таким людським і фінансовим ресурсом – економічно нерозумно. Стратегічне завдання держави – забезпечення їх соціального та правового захисту, а це вже необхідно вирішувати на законотворчому рівні», – підкреслила глава наглядової ради БО «Ассоль».


27 травня 2019 17:05
'site2018:subscribe.form' is not a component