Світлана Фабрикант: Радикальна мовна політика, яку проводить Порошенко, – це дискримінація українців

Світлана Фабрикант: Радикальна мовна політика, яку проводить Порошенко, – це дискримінація українців

Світлана Фабрикант, довірена особи кандидата в Президенти України від партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – Партія миру та розвитку» Олександра Вілкула вважає «мовне» питання в Україні більше «політичною», аніж реальною проблемою.

«21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови, проголошений ЮНЕСКО в 1999 році з метою сприяння мовній і культурній різноманітності та багатомовності. На жаль, в Україні мовне питання зараз вкрай політизоване. Нинішня політика по обмеженню прав величезної частини суспільства на догоду націоналістичній ідеології – це не що інше, як дискримінація за мовним принципом і зневага діючої влади Конституції, Європейської Хартії регіональних мов і закону про національні меншини», – заявила Світлана Фабрикант.

Вона зазначила, що на відміну від радикального курсу нинішньої влади, в програмі Олександра Вілкула «Мир та розвиток: чотири кроки до успіху» міститься виважений підхід до вирішення мовного питання, заснований на європейському досвіді.

«Все дуже просто: державна мова одна – українська, а обласні ради мають право вводити в області другу офіційну мову в тому випадку, якщо в регіоні 10 або більше відсотків місцевого населення використовують мову, відмінну від державної. Ця мова має право і повинна застосовуватися тут у всіх сферах життєдіяльності суспільства нарівні з державною. Такий підхід – один із проявів реальної децентралізації та автономії областей у гуманітарній політиці», – зазначила політик.

Світлана Фабрикант акцентувала увагу на тому, що обмежувати мови національних меншин – неприпустимо. «Мова, на якій з нами заговорила мама, на рівні підсвідомості є для нас найбільш природною і близькою. В Україні проживають понад 130 національностей і народностей – носіїв 79 мов. Знати і поважати державну українську мову необхідно, це є правильним! Але при цьому не можна обмежувати права національних меншин. Такого не може бути в сучасній європейській державі», – підкреслила довірена особа кандидата в Президенти від опозиції.

Також вона зазначила, що в ЄС офіційних мов – більше двадцяти, і ще 60 мов меншин знаходяться під охороною.

«Радикальна мовна політика, яку проводить Порошенко, – це дискримінація українців за мовним принципом. В Європі багатомовність є нормою і свого роду гарним тоном для європейця. Ось приклад, до якого повинні прагнути українці», – резюмувала Світлана Фабрикант.

21 лютого 2019 16:25
'site2018:subscribe.form' is not a component