Світлана Фабрикант: Іноді байдужість гірше піратського полону

Світлана Фабрикант: Іноді байдужість гірше піратського полону

Про це народний депутат України VII скликання, голова наглядової ради благодійної організації «Фонд допомоги морякам «Ассоль», Світлана Фабрикант заявила в прямому ефірі ТРК «Репортер», коментуючи ситуацію з порушенням прав українських моряків за кордоном. Старший механік Олександр Кашерний з Миколаєва та електромеханік Олександр Назаренко ось уже другий рік знаходяться в африканській в'язниці. Двом українським морякам з екіпажу теплохода «Tecne», які утримуються під арештом в Нігерії з квітня 2017 року, загрожує довічне ув'язнення. 30 судових засідань не змогли встановити вину наших співвітчизників.

«Такі випадки, на жаль, зустрічаються. Мореплавці називають їх «державним піратством». Судно затримують з метою фінансового шантажу, а «крайніми» виявляються саме моряки. Кожен день простою судна - це десятки тисяч доларів. За таких умов судновласнику часом простіше і дешевше поступитися шантажем або кинути судно з екіпажем», - каже Світлана Фабрикант, народний депутат України VII скликання, голова наглядової ради благодійної організації« Фонд допомоги морякам «Ассоль».

За інформацією Олени Зайцевої, дружини одного з моряків, грецький судновласник, поставлений владою перед необхідністю «вирішувати» питання шляхом певних грошових виплат, кинув на призволяще в далекій Африці і плавальний засіб, і людей.

«Моряків вивели з кают, поклали обличчям на палубу, надягли наручники і вивели на берег. Без будь-яких пояснень членів екіпажу відвезли до в'язниці, де вони залишаються до цього дня з навислими над ними звинуваченнями в економічному саботажі, нелегальному перетині кордону, незаконному прийомі вантажу, а також розлив нафти », - розповіла в ефірі телеканалу «репорт» Олена Зайцева, дружина одного з моряків.

За її словами, українців утримують в жахливих умовах - харчування раз на день рис або квасоля і вода, та й то за гроші ув'язнених. Повна антисанітарія, в медичні карти наших співвітчизників вже неодноразово вносилися малярія і запалення легенів. За цей час змінилися чотири адвокати, що надаються безкоштовно Нігерією в рамках судового процесу, - в їх кваліфікації були великі сумніви. Два роки українці чекали на допомогу від держави, не дочекавшись - взялися за своє спасіння самі, разом з родичами.

Початковий шок від того, що сталося, змінився у сімей рішучістю зробити все від них залежне, щоб повернути своїх близьких додому, і вони звернулися в БО «Ассоль» та Світлани Фабрикант.

«Іноді байдужість гірше піратського полону. Моряки стали заручниками ситуації. У подібних випадках дуже важлива позиція судновласника, який тут замість допомоги самоусунувся, і держави, в особі консула, що піклується про права своїх громадян, чого ми теж не бачимо. Зараз ми вивчаємо останні документи, отримані з Нігерії, сподіваємося залучити кваліфікованого адвоката і постараємося якомога швидше повернути наших хлопців додому», - підкреслила Світлана Фабрикант.

08 травня 2019 15:44
'site2018:subscribe.form' is not a component