Склад ЦВК повинен формуватися за професійним, а не партійним принципом, - Вадим Новинський

Склад ЦВК повинен формуватися за професійним, а не партійним принципом, - Вадим Новинський

Кадровий склад Центральної виборчої комісії повинен формуватися за професійним, а не партійним принципом. В такому випадку вдасться уникнути кадрових ротацій в ЦВК та забезпечити стабільну роботу і політичну незалежність Комісії. Таку думку висловив народний депутат Вадим Новинський, коментуючи рішення парламенту про призначення нового складу Центральної виборчої комісії, попередній склад якої пропрацював менше року.

Як зазначив Вадим Новинський, закон про Центрвиборчком передбачає узгодження кандидатур її членів фракціями політичних партій, а не закріплює квотний принцип формування.

«ЦВК є колегіальним незалежним органом державної влади. Але квотний принцип формування складу Комісії частково таку незалежність нівелює. Погоджуючи склад ЦВК, політично відповідальний парламент повинен керуватися професіоналізмом кожного з її членів, а не лояльністю до тієї чи іншої політичної сили. В іншому випадку жоден склад ЦВК не допрацює до закінчення семирічного терміну повноважень, визначеного законом, а буде змінюватися після кожних чергових та позачергових парламентських виборів», - сказав народний депутат.

За його словами, кожна влада в Україні прагне переписати під свої потреби виборче законодавство і сформувати Центральну виборчу комісію зі «своїх» людей.

«За попередньої влади кадрові перестановки в ЦВК провели тільки через 4 роки після закінчення терміну повноважень, незадовго до президентських і парламентських виборів. Сьогодні їх змінили перед майбутніми місцевими виборами. Необхідно або привести законодавство у відповідність з реальністю - тобто дати кожному новому парламенту право формувати свій Центрвиборчком, скоротивши термін повноважень членів, або почати суспільний діалог про принципи його формування. Правова держава має демонструвати стабільні і прозорі правила гри», - запропонував Вадим Новинський.

04 жовтня 2019 13:49
'site2018:subscribe.form' is not a component