Смерть журналіста: Ігор Шурма вимагає покарання керівництва МОЗ через невиконання закону про екстрену медицину

Смерть журналіста: Ігор Шурма вимагає покарання керівництва МОЗ через невиконання закону про екстрену медицину

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма вимагає притягнути до відповідальності чиновників Міністерства охорони здоров’я через невиконання Закону про екстрену медицину. 16 березня внаслідок несвоєчасного надання допомоги помер журналіст видання «Фокус» Святослав Секунов. За словами Шурми, лікарі «швидкої» його не госпіталізували, незважаючи на високу температуру.

«Святослава не госпіталізували через те, що на вихідних у лікарні начебто відсутні вузькі спеціалісти. І швидше за все його батьки написали відмову від госпіталізації на вимогу все тих же медпрацівників, які приїхали на виклик», - розповів опозиціонер. Секунова госпіталізували до Київської міської клінічної лікарні №8 лише після повторного виклику. Утім у медичному закладі не виявилося фахівців з ультразвукової діагностики, розповів Шурма, відтак лікарі не змогли вчасно встановити діагноз та врятувати життя журналісту.

«Цей випадок наглядно демонструє, до чого призводить невиконання закону про екстрену медичну допомогу. Його впровадження – відповідальність керівництва МОЗ. Саме цей закон гарантує поетапність та послідовність дій працівників екстреної медицини», - наголосив політик.

За словами Шурми, закон передбачає координацію дій бригад «швидкої» та закладів охорони здоров’я. Адже бригада «швидкої» не лікує пацієнта, а лише госпіталізує в той заклад, де можуть надати допомогу. «Такої координації не було, інакше Святослава не відвезли б в лікарню, де був відсутній фахівець з УЗД», - наголосив Шурма.

За його словами, керівництво МОЗ роздає інструкції бригадам «швидкої» через фейсбук та соціальні мережі. «Медичний працівник часто не знає, як йому діяти. Первинна ланка медицини не реформована. Не може працівник «швидкої» говорити про те, що у вихідні в лікарні відсутні вузькі спеціалісти. Головний лікар повинен забезпечити цілодобове надання допомоги. Але це питання також до міністерства, яке абсолютно не контролює виконання закону про медичну допомогу. Сумно, що подібне відбулося в Києві, який став одним з шести регіонів, куди цього року додатково скеровано мільярд гривень. Що тоді відбувається в інших регіонах?» - обурився Шурма.

Політик нагадав про недавню смерть редактора новин «Фактів» Інни Жмуд. «Інна мала онкохворобу та потребувала лікування, яке неможливо було надати в Україні. Вона звернулася до заступника міністра Лінчевського з проханням допомогти їй поїхати закордон. Їй відповіли, що шансів на одужання немає. І Лінчевський нічого не зробив, аби їй посприяти. Депутати збирали на допомогу Інні власні кошти, утім, на жаль, вона пішла з життя», – розповів опозиціонер.

Ігор Шурма закликав притягнути до відповідальності чиновників Міністерства охорони здоров’я через невиконання Закону про екстрену медицину.

20 березня 2019 14:07
'site2018:subscribe.form' is not a component