Сергій Сажко вимагає від уряду виплатити зарплати шахтарям м. Селидове та Вугледар

Сергій Сажко вимагає від уряду виплатити зарплати шахтарям м. Селидове та Вугледар

Через заборгованість по заробітній платі та повній відсутності перспектив розвитку вугільної галузі страйкують гірники м. Селидове і шахтарі Вугледара. Люди доведені до крайнього ступеня відчаю. Про це під час виступу з трибуни парламенту заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Сажко.

«Ще раз прошу вас звернути увагу на ситуацію, яка склалася у вугільній галузі за останні роки. За п'ять років уряд Порошенка-Гройсмана не вклав у галузь ані копійки. І навіть ті підприємства, які ще недавно були успішними, як, наприклад, ДП «Селідоввугілля», зараз ледве зводять кінці з кінцями. З підприємств йдуть кращі фахівці, оскільки, працюючи тут, вони не в змозі утримувати свої сім'ї. Престижність шахтарської праці падає через скасування пільг і гарантій, затримок виплат і так вкрай низьких зарплат», - зазначив народний депутат.

За словами Сергія Сажко, шахтарі в основному живуть і важко працюють в мономістах, де немає іншої роботи та інших джерел заробітку. А значить, у гірників немає грошей на те, щоб прогодувати сім'ї і заплатити за комунальні послуги; багато з них живуть в борг. Від держави ж немає ніякої реакції. Шахтарі разом зі своїми сім'ями змушені виходити на акції протесту, перекривати дороги, оголошувати голодування, щоб хоч якось привернути увагу уряду до ситуації, яка склалася в їхніх містах.

«На моєму окрузі зараз страйкують відразу два шахтарських колективу – шахти «Південнодонбаська № 1» і ДП «Селідоввугілля». Вимоги шахтарів - справедливі, зрозумілі та законні. Вони вимагають повного погашення боргів, підвищення заробітних плат, оновлення виробництва і зарядки нових лав, повернення всіх належних пільг і прав. Гірники округу передали мені петицію, яку сьогодні віднесу до Адміністрації Президента. Сподіваємося, що новообраний глава держави все-таки зверне увагу на проблеми у вугільній галузі, так як їх необхідно вирішувати тут і зараз», - підкреслив політик.

Опозиціонер закликав парламент проголосувати за законопроект №10307 про належну фінансову підтримку державних шахт.

02 липня 2019 11:50
'site2018:subscribe.form' is not a component