Сергій Сажко: Будь-які спроби відтермінувати дію закону про ринок електроенергії - неприпустимі

Сергій Сажко: Будь-які спроби відтермінувати дію закону про ринок електроенергії - неприпустимі

Ринок електроенергії в Україні повинен запрацювати в передбачений термін – 1 липня 2019 року, а будь-які спроби завадити цьому - неприпустимі, - заявив під час брифінгу у Верховній Раді народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Сажко.

За його словами, енергетична галузь України знаходиться в кризовому стані. Якщо зараз не розпочати її реформування, вона просто стане недієздатною.

Сергій Сажко стверджує, що Закону про ринок електроенергії направлений саме на те, щоб стабілізувати ситуацію в паливно-енергетичному комплексі країни. «Наприклад, є шахта Південнодонбаська № 1 – прибуткове підприємство, яке дає країні необхідне вугілля. Але з гірниками не розраховуються за відвантажене паливо. Як наслідок, робітники місяцями не отримують заробітну плату. Новий енергоринок унеможливить таку ситуацію», - зауважив політик.

За словами Сергія Сажка, ринок електроенергії в Україні потребує низки серйозних змін. «Дуже важливо, що ці реформи спростять інтеграцію енергосистеми України з європейською системою. Як тільки Україна стане частиною єдиного європейського ринку та забезпечить більш надійне постачання електроенергії, для наших енергетиків це означатиме краще середовище для конкуренції», - повідомив народний депутат.

Опозиціонер переконаний, що лібералізація ринку згідно з новими правилами електроенергії усуне монополію на купівлю та продаж електроенергії на оптовому ринку всередині країни, а угоди на закупівлю повинні будуть укладатися на біржах. Тобто ціна на електроенергію формуватиметься попитом і якістю наданих послуг, а не регулюватиметься монополістом.

«Реформи також допоможуть фінансувати модернізацію електроенергетичної інфраструктури. Зараз активи виробництва та передачі електроенергії сильно знецінилися. Наприклад, 90 відсотків ліній електропередач застаріли. Лінії розподілу знецінилися на 60%, а теплові електростанції – на 80%. Будь-яке додаткове знецінення енергетичних активів зменшить виробництво електроенергії в країні і перетворить її на чистого імпортера енергії протягом п'ятнадцяти років. Погіршиться якість постачання електроенергії, а кінцеві користувачі можуть очікувати частого відключення електроенергії», - повідомив парламентарій.

За його словами, заплановані зміни принесуть велику користь макроекономіці України. «Очікується, що впровадження додаткових реформ у 2019–2030 рр. додасть 72,1 млрд. дол. до ВВП країни. Доходи Державного бюджету від податків повинні збільшитися на 12,1 млрд. дол., а населення отримає вигоду від отримання додаткових 17,7 млрд. дол. за рахунок додаткового зростання економіки, стимулювання додаткових інвестицій, створення нових робочих місць, зростання зарплат на підприємствах енергетики», - наголосив народний депутат.

Утім, якщо запланований на 1 липня запуск нового ринку електроенергії буде перенесено ще на рік, держава втратить мільярди доларів інвестицій, - переконаний опозиційний політик.

«Реформування ринку електроенергії є одним з ключових міжнародних зобов'язань України. Неможливість просування реформ або, що ще гірше, їхнє безпосереднє скасування значно зменшить привабливість країни для іноземних інвесторів і зменшить довіру наших міжнародних партнерів. Ми повинні ввести новий Законопроект в дію. Тільки це дозволить кардинально змінити ситуацію в національній енергетиці на краще. Вважаю, що про жодні відтермінування введення даного Закону в дію не може бути і мови. Ринок електроенергії в Україні повинен запрацювати в передбачений термін – 1 липня 2019 року», - наголосив опозиціонер.

 

16 травня 2019 12:47
'site2018:subscribe.form' is not a component