Сергій Сажко: Лисичанськ – на межі техногенної катастрофи. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає негайно врегулювати питання електропостачання ПАК «Лисичанськвугілля»

Сергій Сажко: Лисичанськ – на межі техногенної катастрофи. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає негайно врегулювати питання електропостачання ПАК «Лисичанськвугілля»

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Сажко вимагає від Кабінету Міністрів негайно відреагувати на ситуацію, що склалася навколо ПАТ «Лисичанськвугілля» та врегулювати проблему розрахунків підприємства із постачальником електроенергії. Про це він заявив під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради у вівторок, 5 лютого.

За словами Сергія Сажка, сьогодні місто Лисичанськ Луганської області опинилося на межі техногенної та соціальної катастрофи. Народний депутат повідомив, що на адресу фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ надійшло звернення від Лисичанського міського голови Сергія Шиліна та в. о. генерального директора ПАТ «Лисичанськвугілля» Андрія Зиміна, які просять не допустити надзвичайної ситуації через припинення енергопостачання шахт внаслідок дії нового Закону про ринок електричної енергії.

«До 1 січня енергопостачання на Луганськ і вугільні підприємства здійснювала Луганська філія ДП «Регіональні електричні мережі», сума заборгованості перед яким становить понад 1,5 мільярда гривень. А вже з 1 січня відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» постачання електричної енергії на вугледобувні підприємства здійснює постачальник останньої надії «Укрінтеренерго», яке, згідно з правилами роздрібного ринку електричної енергії, отримує від споживачів оплату за розподіл та постачання і в ультимативному порядку погрожує відключити електроенергію у випадку несплати», - наголосив опозиціонер.

Сергій Сажко нагадав, що з 2014 року на Луганщині залишилось всього два вуглевидобувні підприємства – «Лисичанськвугілля» та «Первомайськвугілля», і обидва перебувають у схожих обставинах. Утім подібна ситуація – не тільки в Луганській області. «Селидіввугілля» - шахта «Південнодонбаська ім. М.С. Сургая» теж перебувають у критичних ситуаціях. На підприємстві «Селидіввугілля» заборгованість із заробітної плати становить вже близько 200 млн грн.

Сергій Сажко повідомив, що на сьогодні ПАТ «Лисичанськвугілля» не має фінансових коштів сплатити впродовж 5 банківських днів авансовий платіж 13 млн грн. постачальнику ДПЗД «Укрінтеренерго» за спожиту в січні електроенергію. «Вартість споживання електроенергії в січні становить близько 16 мільйонів гривень. Загроза несплати може призвести до припинення електропостачання шахт, що призведе до зупинення провітрювання та втрати вуглевидобувних підприємств, що призведе до техногенної катастрофи та соціального вибуху», - підкреслив народний депутат.

За його словами, щомісяця ДП «Первомайськвугілля» споживає електричної енергії на 30 мільйонів гривень, а ПАТ «Лисичанськвугілля» — на 20 мільйонів. Припинення енергопостачання вугледобувних підприємств загрожує не тільки зупинкою виробничої діяльності, а й затопленням гірничих виробок, прилеглих територій і населених пунктів, заповненням гірничих виробок метаном, виходом шахтного газу на поверхню, виникненням займань газу, що може супроводжуватися пожежами й вибухами.

«На жаль, такі загрози цілком реальні, адже виробниче об’єднання «Первомайськвугілля» вже бореться із підтопленням шахтними водами цілого регіону. Відповідне звернення ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК направив до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Хочу ще раз особисто звернутися до уряду та прем’єр-міністра із вимогою негайно розглянути ситуацію, що склалась навколо ПАТ «Лисичанськвугілля» та врегулювати проблему розрахунків із постачальником електроенергії», - підкреслив опозиційний політик.

05 лютого 2019 14:01
'site2018:subscribe.form' is not a component