Сергій Сажко: Енергонезалежність України неможлива без держпідтримки вугільної галузі

Сергій Сажко: Енергонезалежність України неможлива без держпідтримки вугільної галузі

Під час брифінгу в парламенті народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Сажко закликав президента Володимира Зеленського звернути увагу на проблеми вугледобувної галузі та, нарешті, погасити заборгованість із зарплати перед шахтарями.

«Проблема з видобутком вугілля в Україні не нова, вона триває вже п'ятий рік. Однак влада не збирається її вирішувати, через що галузь перебуває у вкрай жалюгідному стані. У нас залишилося всього-на-всього 33 держшахти. І на цих шахтах працюють наші люди, ці шахти годують наші мономіста. Що таке, коли шахта не працює? Це голодні бунти, які вже відбуваються», – заявив опозиціонер.

Як приклад провальної політики влади щодо вуглевидобутку він назвав шахту Селидове. Ще в 2014 році вона була рентабельним підприємством. На даний момент вона є збитковою.

«На моєму окрузі є ще дві шахти – Перша Південнодонбаська та ім. Сургая. Так ось, ці шахти прибуткові, рентабельні, але вони так само не отримують грошей з бюджету і мають заборгованості по зарплатах. У середу на засіданні Кабінету Міністрів було виділено 295 млн грн на те, щоб закрити часткову заборгованість по зарплатах, яка становить вже понад півмільярда. Але коли ми закінчимо давати подачки? Необхідно дати шахтарям можливість заробляти», – акцентував народний депутат.

Сергій Сажко переконаний: про жодну енергетичну незалежність України мови йти не може, поки в розвиток вуглевидобувної галузі не будуть вкладатися кошти.

«За останні п'ять років в розвиток вугільної галузі кошти не вкладали – давали тільки подачки на зарплати робітникам. Про яку нашу енергонезалежність може йти мова, коли ми самі, своїми руками губимо цю галузь? Звертаюся на цей раз вже до нинішнього президента Зеленського: зверніть увагу на шахтарів, вирішите проблему, поставте в ній, нарешті, крапку. Без розвитку галузі не буде розвитку економіки, не буде розвитку країни», – резюмував опозиційний політик.

06 червня 2019 14:03
'site2018:subscribe.form' is not a component