Руслан Овчаренко: Для розвитку країни в першу чергу необхідний мир, в тому числі – релігійний

Руслан Овчаренко: Для розвитку країни в першу чергу необхідний мир, в тому числі – релігійний

«За останні п'ять років українці вдосталь набралися горя від війни. По всій країні не висихають сльози на очах матерів і дружин. І що найстрашніше – кінця цьому не видно. Більш того, коли суспільство і так розколоте політично, сьогоднішня влада самим злочинним чином розпалює в країні міжрелігійну війну», – заявив депутат Чугуївської міськради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Руслан Овчаренко.

На його думку, в гонитві за передвиборчим рейтингом нинішній президент і його команда грубо порушують Конституцію та дискримінують громадян за релігійною ознакою.

«Якщо держава декларує європейські цінності, то і політика її повинна цим цінностям відповідати. У нас же влада копіює методи управління комуністичної партії сталінських часів. І це яскраво простежується на прикладі втручання держави в справи церкви. Державні чиновники примушують священнослужителів і прихожан переходити до нової церкви, яку підтримує президент країни. Верховна Рада прийняла закон про зміну історичної назви Української православної церкви – таке рішення є абсолютно політизованим і не має ніякого відношення до релігії. Міжнародні експерти вже визнали цей закон дискримінуючим і таким, що порушує базові права людини та європейський принцип автономії релігійних організацій. Чи можна уявити, щоб, наприклад, німецький уряд вимагав би від Римо-католицької церкви в Німеччині провести офіційне перейменування? Абсурд!» – підкреслив опозиціонер.

Руслан Овчаренко висловив занепокоєнням наростанням релігійного протистояння в Україні.

«Сьогодні ми бачимо, як з подачі поки ще чинного президента і парламенту на найбільшу в країні релігійну конфесію – Українську православну церкву на чолі з Блаженнішим митрополитом Онуфрієм – чиниться тиск, який все більше схожий на сталінські гоніння на віруючих. Десятки храмів захоплюються церковними рейдерами, які б'ють прихожан і священиків при потуранні правоохоронних органів. Чиновники на місцях силою переводять парафії в «правильну церкву» – президентську. Чи не кожен день радикали роблять підпали церков. Священиків і єпископів переслідують спецслужби, викликаючи на допити і проводячи необґрунтовані обшуки. Провладні ЗМІ труять віруючих, обливають брудом, збуджують ворожнечу і ненависть», – наголосив політик.

Депутат підкреслив, що подібного не було ніколи за весь час незалежності України.

«Хто дав президенту право говорити від імені всіх віруючих України? Хто дав право змішувати релігію та політику? Україна – світська держава! Влада не повинна втручатися в справи релігійних громад! І це абсолютно логічно і справедливо підкреслюється в передвиборчій програмі кандидата в Президенти України від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександра Вілкула. Дуже сподіваюся на його перемогу і на те, що він зупинить всі спроби розпалювання в країні релігійних, а також етнічних чи мовних воєн. Для розвитку країни в першу чергу необхідний мир, в тому числі – релігійний. У нас вистачить місця, розуму і волі для того, щоб в нашій країні щасливо і мирно жили і православні, і католики, і мусульмани, і представники будь-якої іншої релігійної течії, яка не заборонена законом», – резюмував Руслан Овчаренко.

25 лютого 2019 15:42
'site2018:subscribe.form' is not a component