Ростислав Шурма: Реальна реформа децентралізації так і не відбулася. Ми реалізуємо її після виборів

Ростислав Шурма: Реальна реформа децентралізації так і не відбулася. Ми реалізуємо її після виборів

Присутність в парламенті потужної команди ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ стане гарантією розвитку місцевих громад, а також проведення реальної реформи децентралізації. Про це в ефірі телеканалу «ICTV» заявив генеральний директор ВАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

Він наголосив, що попри задекларовану децентралізацію, реальної реформи так і не відбулося. «Якість життя переважної більшості українців залежить від відповідальності місцевої влади. А чи є зараз у мерів достатня кількість ресурсів, щоб забезпечити гідні умови життя людині? Ні. У структурі доходів місцевих бюджетів є три податки – податок на доходи, податок на землю і податок на доходи фізичних осіб-підприємців. І ця структура фактично не змінилася. Надали ще 5% акцизу, який, наприклад, в Запоріжжі складає 3% від доходів бюджету, тобто майже ні на що не впливає. Місцеві бюджети зростали виключно за рахунок того, що підіймали плату за землю, а ще за рахунок того, що заробітні плати доганяли девальвацію 2014 року», – сказав опозиціонер.

За словами Ростислава Шурми, виникає проблема: якщо мер відповідає за рівень життя жителів свого міста, то йому потрібні ресурси. Але всі ресурси знаходяться в Києві. І абсолютно логічно, що будь-який міський голова, який переживає за місто, намагається делегувати в парламент команду, яка допоможе йому забезпечити кращу якість життя для жителів конкретного регіону. «Якщо мешканці міст задоволені своїми міськими головами, то було б логічно підтримувати на виборах до Верховної Ради тих кандидатів, яких підтримують саме мери міст. Ми створимо в парламенті саме таку цілісну команду, яка забезпечить сталий розвиток міст та громад», – підкреслив Ростислав Шурма.

Політик наголосив, що зараз дуже важливо не потрапити в ту пастку, в якій ми опинилися в 2014 році, коли багато різних людей вдягли футболки «БПП». «Що отримали запоріжці від народних депутатів від «Блоку Петра Порошенка»? Нічого. Мости недобудовані. Аеропорт побудований за рахунок місцевого бюджету, не державного. Жодних масштабних реконструкцій не відбулося. Жоден інвестор ними не був залучений. Тому необхідно обирати управлінців-професіоналів, а не популістів», – резюмував Шурма.

11 червня 2019 17:32
'site2018:subscribe.form' is not a component