Ростислав Шурма: Витрати на оплату «комуналки» не повинні перевищувати 15% доходу сім'ї

Ростислав Шурма: Витрати на оплату «комуналки» не повинні перевищувати 15% доходу сім'ї

Тарифне «свавілля» в Україні закінчиться відразу після зміни влади. Про це заявив голова Запорізької обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ростислав Шурма. За його словами, нова система нарахування субсидій призвела до катастрофічного зростання заборгованості населення за комунальні послуги.

«Після того, як влада свідомо відрізала від субсидій 3,4 мільйона домогосподарств, заборгованість збільшилася на 27 мільярдів гривень. Незважаючи на це, вони на чверть скорочують витрати на субсидії в Бюджеті 2019 року. Але проблема в тому, що переставши отримувати субсидії, люди не перестали споживати комунальні послуги, а значить, продовжують накопичувати борги», - зазначив опозиціонер.

Політик припустив, що в передчутті неминучого краху на найближчих виборах, влада спробує реструктуризувати або навіть списати частину боргів неплатників.

«У спробі заробити додаткові електоральні бали, вони не зупиняться ні перед чим. Ось тільки проблему це тільки посилить, тому що зростання заборгованості – прямий наслідок бездумної політики нинішньої влади, спрямованої на зубожіння населення», - зазначив Ростислав Шурма.

За словами опозиціонера, неприпустимо звалювати тягар комунальних тарифів на плечі простих людей.

«Обіцянка знизити тарифи - «фішка» багатьох кандидатів у президенти. Але ніхто з них не говорить, як це здійснити на практиці. Єдиний кандидат в Президенти, у якого є досвід управління в комунальній сфері – Олександр Вілкул. Він знає, за рахунок чого можна послабити тарифний тягар. Коли він займав посаду віце-прем'єра з питань ЖКГ, тарифи на «комуналку» не виросли ані на копійку. Щойно він залишив Кабмін, тарифи блискавично злетіли та продовжують зростати», - підкреслив опозиційний політик.

За словами Ростислава Шурми, витрати на сплату комуналки не повинні перевищувати 15% доходу сім'ї. «Тарифи й сьогодні необхідно співвідносити з реальним рівнем доходу людей. Якщо сім'я заробляє мало – вона повинна отримати таку субсидію на комунальні послуги, щоб витрати на їх оплату не перевищували 15% її бюджету. А у нас виходить здирництво – мільйони українців, яких влада відсікла від субсидій, повинні ішачити на одну «комуналку». Це нонсенс. Так бути не повинно. Після перемоги на виборах ми поставимо крапку в комунальному свавіллі, яке творить нинішня влада», - заявив він.

«Тарифну політику можна й потрібно будувати інакше. Але для цього потрібно хоч трохи розуміти специфіку галузі. Порожньою балаканиною досягти відчутних результатів неможливо», - підсумував Ростислав Шурма.

22 лютого 2019 16:54
'site2018:subscribe.form' is not a component