Ростислав Шурма: Підвищувати тарифи за 50-ти мільярдної заборгованості українців за послуги ЖКГ – це соціальний геноцид

Ростислав Шурма: Підвищувати тарифи за 50-ти мільярдної заборгованості українців за послуги ЖКГ – це соціальний геноцид

Команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ призведе до ладу комунальну сферу відразу після перемоги виборах. Про це заявив голова Запорізької обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ростислав Шурма.

«Влада продовжує політику тарифного геноциду: з 1 січня 2019 р. тарифи на опалення та гаряче водопостачання зросли на 12-24% у 26 постачальників в різних містах України. Ймовірно, це пілотне підвищення, слідом за яким послідує зростання комунальних тарифів по всій країні. Основною причиною підвищення тарифів на тепло НКРЕКУ назвало подорожчання газу з 1 листопада 2018 року на 23,5% - до 8550 гривень за 1000 куб. м. Таким чином, влада завдала домогосподарствам України, більшість з яких останні 5 років і так не можуть оплачувати зростаючі рік від року платіжки, черговий удар. Тепер уже, як то кажуть, «під дих», - заявив Ростислав Шурма.

За його словами, на оплату опалення та гарячого водопостачання припадає понад 2/3 всіх рахунків за комунальні послуги.

«Тобто їх підвищення на 20% означає, що витрати кожного домогосподарства в середньому зростуть на 500 гривень на місяць - це величезна сума, враховуючи розмір середніх зарплат і пенсій по країні», - сказав опозиціонер.

На думку політика, зростання тарифів - це прямий наслідок чергового кабального договору України з МВФ, який уклала нинішня влада.

«Замість відновлення миру та розвитку економіки влада «підсадила» Україну на траншеву голку. Заради чергового кредиту уряд готовий виконати будь-яку вимогу міжнародного донора, аби отримати транш та з його допомогою протягнути до виборів. І йому абсолютно байдуже, що цифри, які з їх подачі з'являються в платіжках, абсолютно непідйомні для переважної більшості українців. Про це яскраво говорить 50-ти мільярдна заборгованість українців за послуги ЖКГ. Це величезна сума для нашого бюджету, і нинішнє підвищення тарифів призведе лише до ще більшого її зростання», - підкреслив Ростислав Шурма.

«Після перемоги на виборах ми приведемо до ладу комунальну сферу. Ціна на газ буде знижена. Зупинивши війну і забезпечивши реальне зростання економіки, ми створимо умови для того, щоб всі комунальні платежі домогосподарств не перевищували 15% від їх доходів. Борг українців в 50 млрд грн. буде реструктуризовано, а передумови для утворення таких неймовірних заборгованостей надалі - усунені. Держава знову почне піклуватися про людей, а не вичавлювати з них останні соки», - резюмував Ростислав Шурма.

11 лютого 2019 10:28
'site2018:subscribe.form' is not a component