Ростислав Шурма назвав шляхи подолання кризи, які пропонує Олександр Вілкул: економічна децентралізація, інвестиційний клімат та податкова реформа

Ростислав Шурма назвав шляхи подолання кризи, які пропонує Олександр Вілкул: економічна децентралізація, інвестиційний клімат та податкова реформа

Для подолання економічної кризи необхідно сконцентруватися на базових компонентах: податковій реформі, будівництві великих інфраструктурних об’єктів та захисті національних інтересів. Про це заявив керівник Запорізької обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма в програмі «Свобода слова» на «ICTV». «Я переконаний в тому, що саме Олександр Вілкул здатний вивести Україну на шлях розвитку, реалізувавши три економічні блоки програми ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ», – наголосив він.

За його словами, на початку 90-х років Україна перебувала в 20-ці найсильніших економічних держав, а нині є найбіднішою країною Європи. «Ми запускали ракети в космос, у нас була сильна титанова та алюмінієва галузі, потужна інженерна та наукова складова. Сьогодні ж ми пишаємось тим, що являємося експортерами зерна та соняшникової олії», – зауважив опозиціонер.

На переконання Ростислава Шурми, подолати економічну кризу можливо, сконцентрувавшись на трьох важливих складових: податковій реформі, будівництві великих інфраструктурних об’єктів та захисті національних інтересів.

«Великі інфраструктурні проекти – це дороги, вокзали, мости, аеропорти. Саме такі проекти створюють економічний імпульс для всього ланцюжка. Не варто забувати й про інвестиційний клімат, який, у свою чергу, залежить від трьох компонентів. Перший – це дешеві гроші. Якщо у нас кредити дають під 24%, то жоден бізнес не витримає таке навантаження. Тому потрібно зробити так, аби кошти стали дешевими – і для бізнесу, і для громадян України. Для цього потрібно принципово змінити умови ведення бізнесу в України. Другий компонент – це податкова реформа. І третій компонент – інвестиції. Місцева влада повинна бути зацікавлена в залученні інвесторів, а також в тому, щоб податки залишалися на місцях, а не йшли в центральний бюджет», – зауважив керівник Запорізької обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Третій важливий крок на шляху до економічного відродження, за його словами, – це розумний протекціонізм, або захист національних інтересів.

«Взяти, наприклад, «Запоріжсталь». Ми своїм стратегічним ринком бачили Європу, і до 2016 року 35% нашої продукції ми продавали в ЄС. Ніколи не було жодних обмежень. Після того, як Україна підписала економічну частину Асоціації, практично на всю нашу металопродукцію ввели мито і квоти. Фактично ми втрачаємо європейський ринок. Як це розуміти? З одного боку ми рухаємося в Європу, а по факту нас витискають з європейського ринку. Добре, що ми змогли переорієнтуватися на такі країни, як Пакистан, Таїланд, Малайзія для того, щоб не зупинити підприємство. Тому одне з головних завдань держави – це розумний захист своїх національних інтересів», – наголосив політик.

29 січня 2019 15:40
'site2018:subscribe.form' is not a component