Ростислав Шурма назвав основні компоненти розвитку металургії та економіки України

Ростислав Шурма назвав основні компоненти розвитку металургії та економіки України

Відродження металургії можливе в разі обрання президентом промисловця з досвідом роботи в реальному секторі економіки. Таку думку висловив голова Запорізької обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма 19 лютого в ході Круглого столу металургів України з кандидатом в президенти Олександром Вілкулом.

«Дійсно, сьогодні наша металургія переживає не найкращі часи. Хоча в світі є багато прикладів, коли металургія була міцним фундаментом сильного економічного зростання. У тому ж Китаї за останні кілька десятиліть стався справжній економічний бум. І металургійний комплекс був одним з фундаментів, на яких будувалося економічне зростання Китаю», - заявив у своєму виступі Ростислав Шурма. На його думку, для цього необхідно забезпечити належні можливості.

«Є три основні моменти, на яких все це повинно будуватися: перше - це попит на метал. У нас парадоксальна ситуація - український металургійний комплекс експортує 75% своєї продукції. У жодній країні експорт металургії не перевищує 30%. Начебто непогано, що ми продаємо метал в 50-60 різних країн, погано, що ми дуже мало продаємо в Україні. Тому що у нас немає попиту. А попит на метал - це інвестиції. Тому, перше, що ми очікуємо від президента - це запуск споживаючих галузей. Це великі інфраструктурні проекти, про які говорив Олександр Вілкул, і це запуск інших галузей, які споживають метал», - підкреслив Ростислав Шурма.

Другий важливий аспект становлення металургії в Україні - дешеві гроші для модернізації. Опозиціонер наголосив, що багато українських металургійних підприємств побудовані давно і потребують модернізації. А для цього потрібні доступні довгі кредити.

Грамотна політика протекціонізму та захист національного виробника - це третя складова розвитку металургії та економіки країни в цілому, упевнений Ростислав Шурма. Це потрібно для того, щоб українські підприємства виробляли та продавали на експорт продукцію, а не брухт, ліс та робочу силу.

«Це три речі, які необхідні для того, щоб відбулося справжнє відродження і металургії, і всієї економіки в Україні. Це все можливо при хорошому, системному, якісному управлінні державою. Я впевнений, що президент з досвідом промисловця, з досвідом в реальному секторі економіки, упродовж декількох місяців зможе навести порядок та відновити економічне зростання України», - резюмував Ростислав Шурма.

19 лютого 2019 16:25
'site2018:subscribe.form' is not a component