Рейтинг Олександра Вілкула істотно зріс, – результати опитування

Рейтинг Олександра Вілкула істотно зріс, – результати опитування

Рейтинг кандидата на пост Президента України від «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – Партії миру та розвитку» Олександра Вілкула демонструє стійку тенденцію до зростання. Про це свідчать дані дослідження громадської думки, проведеного Фондом «Українська політика» спільно з дослідницькою групою Інституту маркетингу та консалтингу.

Так, згідно з результатами опитування, якби вибори відбулися в найближчу неділю, за Олександра Вілкула проголосували б 5,7% виборців (серед тих, хто точно готовий прийти на дільниці – 8,7%). При цьому спостерігається спад рівня підтримки Юрія Бойка (особливо на Сході країни, в промислових регіонах) після того, як його виключили з ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. За Бойка готові віддати голоси 5,5% (серед тих, хто точно готовий прийти на дільниці – 8,4%).

Лідером політичних симпатій залишається Володимир Зеленський. За нього готові проголосувати 12,1% від загального числа виборців (18,5% – від тих, хто має намір взяти участь у виборах). На другому місці з незначним відставанням йде Юлія Тимошенко – 11,2% (17,1%). Чинного Президента Петра Порошенка готові підтримати 11,1% опитаних респондентів, при цьому показник підтримки серед тих, хто готовий прийти на вибори, становить 16,9%.

34,5% респондентів не визначилися зі своїм вибором або вагаються з відповіддю на поставлене запитання – досить високий показник.

Згідно з отриманими даними, на майбутніх президентських виборах явка на виборчі дільниці складе 53,8%. Ще 24,3% не визначилися зі своїми намірами щодо участі в голосуванні. У той же час 21,9% респондентів заявили, що не збираються брати участі у виборах.

Відповідаючи на питання щодо геополітичного вибору України, 52,1% респондентів позитивно ставляться до перспективи членства України в Європейському Союзі. При цьому досить високий рівень скептицизму (24,7%), а 23,2% опитаних не визначилися зі своїм ставленням до цього питання.

Що стосується НАТО, ситуація виглядає більш визначеною: тільки 44,6% респондентів виступають за членство в Північноатлантичному альянсі (всупереч заявам Президента про те, що переважна більшість українців готові стати членами НАТО). Майже третина українців (32,9%) виступають в якості категоричних противників членства в НАТО. 22,5% не визначилися зі своєю позицією.

Дослідження проведено в 16 обласних центрах, 4 великих містах, 11 малих містах, 22 селищах і 27 селах. В ході цього дослідження було опитано 5520 респондентів (похибка +/- 2,5%). Дослідження проводилося з 18 по 31 січня 2019 року.


04 лютого 2019 17:34
'site2018:subscribe.form' is not a component