Ухвалення законопроекту про обов'язкові теледебати дозволить Порошенко зняти з виборів будь-якого незручного кандидата

Ухвалення законопроекту про обов'язкові теледебати дозволить Порошенко зняти з виборів будь-якого незручного кандидата

Заява фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

20 березня 2019 року народний депутат від Блоку Петра Порошенка Ірина Геращенко зареєструвала законопроект №10168 про обов'язкові теледебати. У разі прийняття запропонованих в ньому змін до Закону «Про вибори президента» у влади з'явиться можливість скасувати реєстрацію будь-якого кандидата в Президенти, який не брав участі в теледебатах.

Під виглядом прагнення до демократії та європейських цінностей, коаліція хоче проштовхнути через парламент норму, за допомогою якої можна позбутися головних опонентів Петра Порошенка у президентській виборчій кампанії.

У законопроекті немає чіткого визначення, що таке «неможливість участі в теледебатах», що призведе до зловживань. Адже кандидату може відмовити в запрошенні провладний телеканал або його можуть просто заблокувати спонсоровані владою збройні «активісти» в балаклавах, перешкодивши прибути на дебати.

Скасування реєстрації кандидата, що добровільно відмовився від дебатів - це також порушення його виборчого права. Чинний закон про вибори президента й зараз передбачає теледебати на президентських перегонах, але не в якості обов'язкової умови реалізації виборчого права.

І головне, що в жодній цивілізованій державі немає примусових теледебатів у виборчому законодавстві. Тим більше, немає норми про те, що неучасть або відмова від участі в них можуть коштувати кандидату права бути обраним. Ця ініціатива влади порушує Конституцію, рекомендації Венеціанської комісії, базові міжнародні документи про права людини. Влада хоче нівелювати волевиявлення мільйонів громадян.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на тому, що вибори повинні бути вільними та рівними, і закликає авторів законопроекту №10168 відкликати його з парламенту, як вони це вже робили зі своїм аналогічним законопроектом в 2012 році після негативних висновків профільного Комітету.

21 березня 2019 17:42
'site2018:subscribe.form' is not a component