За депутатським запитом Ігоря Шурми відкриті кримінальні провадження щодо розтрат в МОЗ

За депутатським запитом Ігоря Шурми відкриті кримінальні провадження щодо розтрат в МОЗ

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма на підставі результатів аудиту Рахункової палати про розтрату МОЗ державних коштів звернувся із запитами до Генеральної прокуратури та Національної поліції. Опозиціонер вимагає притягнути до відповідальності чиновників МОЗ, винних у неефективному управлінні кредитом Світового банку, яке призвело до розтрати субвенції державного бюджету, спрямованої в регіони для реформування системи охорони здоров'я.

В даному випадку мова йде про реалізацію командою МОЗ спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту (МБРР) проекту «Покращення охорони здоров'я на службі у людей».

Згідно з результатами аудиту Рахункової палати, за три роки реалізації в регіонах цей Проект виконаний на чверть, в той же час, 196,9 млн. грн. (7,3 млн. дол. США) невикористаних коштів субвенції продовжують зберігатися на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних організацій, 3 864,5 млн. грн. (136,7 млн. дол. США) залишаються на рахунках МБРР. При цьому українська сторона оплачує обслуговування кредитного договору: відсотки в сумі 2,9 млн. дол. США (дані на 20.09.2019), погашення основного кредиту та комісію МБРР.

У відповідь на депутатський запит Ігоря Шурми, Генеральна прокуратура повідомила, що відкрила кримінальні провадження за фактами розтрати бюджетних коштів, виділених Міністерству охорони здоров'я на реформування регіональних систем охорони здоров'я.

Зокрема, прокуратурою Дніпропетровської області 08.02.2019 внесено відомості до Єдиного держреєстру досудових розслідувань за фактом розтрати 175,9 тис. грн. шляхом зловживання службовим становищем посадових осіб Департаменту капітального будівництва Дніпропетровської ОДА та ТОВ «Комерційний центр «Лібертон» відповідно до частини 2 статті 191 Кримінального кодексу України.

Також прокуратурою Дніпропетровської області 08.02.2019 відкрито кримінальне провадження за фактами розтрати в особливо великих розмірах - на суму 1 303,9 тис. грн. через зловживання службовим становищем посадових осіб Департаменту капітального будівництва Дніпропетровської ОДА та ТОВ «Рубікон-Моноліт» відповідно до частини 5 статті 191 Кримінального кодексу України.

Крім цього, прокуратурою Полтавської області 04.03.2019 відкрито відповідне кримінальне провадження за фактами, що мають ознаки кримінального злочину чиновників Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА згідно з частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України.


17 квітня 2019 12:24
'site2018:subscribe.form' is not a component