За депутатським запитом Ігоря Шурми відкрито кримінальне провадження проти МОЗ у зв'язку з неефективною витратою кредитних коштів

За депутатським запитом Ігоря Шурми відкрито кримінальне провадження проти МОЗ у зв'язку з неефективною витратою кредитних коштів

Народний депутат від фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігор Шурма за результатами аудиту Рахункової палати №3-3 звернувся в Генеральну прокуратуру України, СБУ, Кабмін і Державне бюро розслідувань із запитом про притягнення до відповідальності посадових осіб Міністерства охорони здоров'я у зв'язку з неефективною реалізацією проекту «Покращення охорони здоров'я на службі у людей» за фінансової підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР).

Як зазначив у своєму запиті народний депутат, після проведення аудиту Рахункова палата встановила, що з 13 запланованих договорів для реалізації цього Проекту з запізненням укладені лише 5.

Разом з тим, договір на суму понад 1 млн. Дол. США щодо організації сфери електронної охорони здоров'я, яка дозволила б здійснювати обмін медданнимі на всіх рівнях, не дивлячись на запізнення майже у півтора роки, виконується з затримками і порушеннями.

Так, наприклад, закупівлю комп'ютерного забезпечення для Центру електронного охорони здоров'я на суму 242 тис. Дол. США взагалі скасували у зв'язку з неготовою концепцією e-Health, яка визначала б суми і умови необхідних для реалізації інвестицій.

Про непродуктивність роботи команди Міністерства охорони здоров'я свідчить і неефективне використання 10,9 тис. Дол. США: оплачені для Проекту стандарти не затверджені, а реєстри не функціонують.

Така безвідповідальна і недбала витрата державної позики посадовими особами МОЗ вимагає розслідування фактів кримінального правопорушення, впевнений народний депутат від опозиції Ігор Шурма. Тим більше, що з подібною метою аналогічної Проекту, МОЗ уже привернув кілька грантів, інформацію про яких Рахунковій палаті не надав. «Такі дії несуть потенційні ризики шахрайства з грошима міжнародних фінансових організацій, які можуть зіпсувати кредит довіри до всієї країни», - попереджає Ігор Шурма.

У відповідь на його запит отримано відповідь Державного бюро розслідувань про те, що 02.04.2019 до Єдиного держреєстру досудових розслідувань внесено відомості з запиту народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. У зв'язку з цим відкрито відповідне кримінальне провадження за фактами, що мають ознаки кримінального злочину чиновників МОЗ відповідно до частини 1 статті 367 Кримінального кодексу України.


21 травня 2019 12:58
'site2018:subscribe.form' is not a component