Пам'ятник Жукову в Харкові відновлено за благодійні кошти ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, - Геннадій Кернес

Пам'ятник Жукову в Харкові відновлено за благодійні кошти ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, - Геннадій Кернес

Пам'ятник радянському маршалу Георгію Жукову, що був знесений активістами, відновлено сьогодні, 11 липня, в Харкові. Як повідомив Харківський міський голова Геннадій Кернес, бюст відновлено за благодійні кошти партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК». Мер також акцентував увагу на тому, що в разі, якщо пам'ятник знову пошкодять, він буде знову відновлений.

«Щороку, святкуючи День Перемоги, ми говоримо про те, що шануємо і пам'ятаємо загиблих, ось ми шануємо і пам'ятаємо загиблих і робимо все для того, щоб ця пам'ять була вічною. Що стосується маршала Георгія Жукова, можу сказати, що конкретно він брав участь у визволенні України і, в тому числі, Харкова. Тому, якщо ми живемо в цивілізованому суспільстві, то тільки суд повинен приймати рішення, стояти цьому бюсту чи ні. Якщо ж знову буде нахабно й безцеремонно повалений цей пам'ятник, я обіцяю, що він буде знову відновлений», - підкреслив Геннадій Кернес.

За словами мера, пам'ятник був відновлений в рамках чинного законодавства. Зокрема, відповідно до Закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років», борг держави й громадян - шанобливе ставлення до пам'яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму.

При цьому мер підкреслив, що Георгій Жуков вніс величезний внесок в історію Харкова. Зокрема, воєначальник керував Курсько-Бєлгородською операцією, в результаті якої 23 серпня 1943 року Харків було звільнено від нацистських загарбників. Крім того, маршал Жуков безпосередньо брав участь в Курській битві, битві за Дніпро та Проскурівско-Чернівецькій наступальній операції, в результаті яких була звільнена Україна. Саме Георгію Жукову було доручено приймати беззастережну капітуляцію Німеччини в ніч з 8 на 9 травня 1945 року.

За словами Євгенія Мураєва, відновлення пам'ятника маршалу Жукову - відповідь на спроби забути подвиг людей, які визволили Україну від нацистів.

«Відновлений пам'ятник Жукову в Харкові – це правильно. Це справедливо. Це відповідає принципам демократії та, що ще важливіше, Конституції України, яку ми поважаємо. Як і історію своєї країни. А що поважають наші ідейні противники - сказати дуже важко. Не Україну - абсолютно точно. Харків - одне з перших міст в Україні, де місцева влада робить все для відновлення істинних цінностей та історичної правди. Я впевнений, що всі міста поступово почнуть чинити опір. І ми обов'язково будемо їм у цьому допомагати», - підкреслив народний депутат.


Нагадаємо, 2 червня група активістів під час з'їзду партії «Довіряй ділам» знесла пам'ятник маршалу Жукову. Після цього інциденту Геннадій Кернес заявив, що має намір відновити монумент. За фактом знесення пам'ятника поліція відкрила два кримінальні провадження.

11 липня 2019 19:24
'site2018:subscribe.form' is not a component