Зупинимо церковне рейдерство, не дозволимо державі псувати відносини між конфесіями, - Вадим Новинський

Зупинимо церковне рейдерство, не дозволимо державі псувати відносини між конфесіями, - Вадим Новинський

Період президентства Петра Порошенка ще оцінять історики і правоохоронні органи. Хоча, вже і так очевидно, що за останні п'ять років було зроблено дуже багато такого, що здатне для багатьох відгукнутися великими неприємностями. Про це сьогодні, 24 квітня, заявив з трибуни парламенту голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський.

Він акцентував увагу парламентаріїв на тих експериментах влади в сфері релігії, які спрямовані на знищення канонічної Української Православної Церкви та створення кишенькової, невизнаної світовим православ'ям ПЦУ.

«Ми, депутати ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, неодноразово попереджали про можливі наслідки втручання держави в церковні справи. Сьогодні, на жаль, вже можна стверджувати про факти церковного рейдерства, яке набуло в Україні масового характеру. Використовуючи важелі влади та свій досвід в бізнесі, президент придбав у Константинопольського патріарха Варфоломія томос. Однак, нова організація не стала займатися питаннями віри і духовності, а направила свої зусилля на світські і політичні інтереси», – підкреслив Вадим Новинський.

За його словами, в значній кількості регіонів України носять масовий характер випадки незаконного заволодіння майном, культовими будівлями та спорудами, що знаходяться у власності та користуванні релігійних громад УПЦ. Ці рейдерські дії здійснюються шляхом проведення зборів територіальних громад, під час яких приймаються незаконні рішення і складаються фіктивні протоколи. Всі ці випадки незаконного заволодіння майном супроводжуються сутичками, насильством і підробкою документів. При цьому всі громади УПЦ фізично продовжують своє існування і здійснюють релігійне життя на чолі зі священиками. Однак, влада навіть не приймає цього до уваги.

«Ми бачимо очевидну дискримінацію за релігійною ознакою та поділ віруючих на «правильних» і «неправильних». Посадові особи обласних державних адміністрацій на підставі фіктивних документів, незаконно переоформили 80 парафій Української Православної Церкви. Найбільша кількість подібних акцій зафіксовано в Рівненській і Волинській областях», – наполягає опозиціонер.

Зокрема, розпорядженнями голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка і голови Волинської ОДА Олександра Савченка щодо реєстрації статутів релігійних громад у новій редакції незаконно, в зв'язку зі зміною підпорядкованості, зареєстровані статути релігійних організацій зі зміною їх місцезнаходження та юридичної назви. Наслідком цього стали численні напади на храми, священиків і віруючих УПЦ. Особливо вирізнялися в Здолбунівській, Корецької та Гощанської РДА, Курозванскій і Сестрятінській сільрадах, Радивилівському райраді, в Березнівському відділі поліції та сільраді, місті Берестечко і в Луцькій міській раді, а також і в багатьох інших.

Крім цього, порушення законодавства у сфері державної реєстрації релігійних громад відбувається в Київській, Вінницькій, Житомирській, Закарпатській та інших областях України.

Вадим Новинський, спираючись на ці кричущі незаконні факти, звернувся до народних депутатів із закликом негайно розпочати виправлення вчинених злочинів і перегинів. «Необхідно зупинити церковне рейдерство, прийняти нове збалансоване законодавство, що регулює відносини між конфесіями і ступінь можливого втручання держави в питання, пов'язані з церковними проблемами», – заявив політик.

Він попередив, що за кожною протиправною дією, кожному факту переслідування, тиску або нападу на священиків чи віруючих УПЦ буде дана відповідна правова оцінка. Кожне захоплення і підроблений документ, кожне протиправне розпорядження не забудуть. «Я звертаюся до чиновників і представників місцевого самоврядування – не робіть нічого такого, що обов'язково матиме наслідки, дотримуйтесь виключно законів і поважайте права та свободи громадян України!» – підкреслив голова фракції опозиціонерів. 

24 квітня 2019 13:08
'site2018:subscribe.form' is not a component