ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ЗАРЕЄСТРУВАВ ЗАКОНОПРОЕКТ ЩОДО СКАСУВАННЯ МОВНОГО ЗАКОНУ

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ЗАРЕЄСТРУВАВ ЗАКОНОПРОЕКТ ЩОДО СКАСУВАННЯ МОВНОГО ЗАКОНУ

Законопроект (реєстраційний номер 10459) про визнання таким, що втратив силу скандального мовного закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» зареєстрований у Верховній Раді 16 липня 2019 року. Авторами законопроекту виступили народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський, Олександр Вілкул, Євгеній Мураєв.

Як зазначають автори законопроекту, Конституція та ратифіковані Україною Рамкова конвенція Ради Європи про захист національних меншин та Європейську хартію регіональних мов гарантують вільний розвиток, використання та захист усіх мов національних меншин, які мешкають на території України. Мовний закон порушує ці норми в частині гарантій розвитку російської та інших мов нацменшин (ст. 10 і 11) і в частині заборони дискримінації (ст. 24).

Крім того, мовний законопроект був прийнятий з грубими порушеннями. Головуючий на засіданні Андрій Парубій виніс його на голосування, порушивши чітко описану Регламентом процедуру. Також зафіксовані численні факти неперсонального голосування народних депутатів, що грубо порушують вимоги Конституції та Регламенту Верховної Ради.

Лідер фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський підкреслив, що в питанні мов багатонаціональної двомовної країни, якою є Україна, дуже важливо дотримуватися конституційних прав кожного громадянина. Опозиціонери послідовно виступають за українську мову як державну, за вільний розвиток російської мови, за доступ до освіти рідною мовою національних меншин. Але ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК не допустить розпалювання в Україні ще й мовної війни.

21 червня 2019 року ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК передав до Конституційного Суду України конституційне подання про визнання мовного закону таким, що суперечить Конституції.

16 липня 2019 12:45
'site2018:subscribe.form' is not a component