ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК пропонує повернути програму «Доступне житло» для молоді та переселенців

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК пропонує повернути програму «Доступне житло» для молоді та переселенців

Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Верховній Раді зареєструвала законопроект №10123 про державну підтримку молодих сімей та сімей вимушених переселенців з Донбасу. Законопроект передбачає відновлення державної програми надання доступного житла, а також пільгове кредитування будівництва, реконструкції та придбання житла молодим сім'ям та сім'ям переселенців.

Згідно з текстом законопроекту, на ці цілі з бюджету 2019 року необхідно додатково виділити 2,6 млрд грн (в тому числі 1,59 млрд грн – пільгове кредитування молодих сімей, 920 млн грн – держпідтримка на придбання/будівництво житла та 100 млн грн – субвенція для місцевих бюджетів на житло для переселенців).

Відповідні зміни повинні бути внесені в Закон про Держбюджет на 2019 рік. Авторами законопроекту виступили народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул, Дмитро Колєсніков, Костянтин Павлов та Андрій Гальченко. Аналогічний законопроект №8041 про внесення змін до Держбюджету 2018 року був зареєстрований народним депутатом Олександром Вілкулом 14.02.2018 р. передбачав виділення 1,75 млрд грн на доступне житло та іпотечні кредити.

Нагадаємо, програма доступного житла реалізується Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. На фінансування цієї програми Бюджеті 2019 року закладено 100 млн грн при запиті близько 1 млрд грн. Цієї суми вистачить приблизно на 300 сімей з понад 9 тисяч, які подали заяву (понад 70% з них - сім'ї вимушених переселенців).

На думку опозиційних депутатів, для повноцінної державної допомоги молоді та переселенцям необхідно додаткове фінансування, оскільки відповідні держпрограми практично не фінансуються з 2014 року. Зробити це опозиціонери пропонують за рахунок скорочення фінансування Міністерства внутрішніх справ, якому в 2019 році виділено 83 млрд 123,9 млн грн.

За даними соціологічних досліджень, проведених ЮНІСЕФ, 93,4% молоді вважають, що житлові держпрограми потрібні та більш 80% готові взяти в них участь. Лише 12% вимушених переселенців вирішили своє житлове питання. Це вкрай незадовільний показник, що, як заявляють автори законопроекту, свідчить про бажання влади допомагати молоді та переселенцям.


06 березня 2019 11:54
'site2018:subscribe.form' is not a component