ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вніс законопроект про підвищення мінімальних пенсій та прожиткового мінімуму

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вніс законопроект про підвищення мінімальних пенсій та прожиткового мінімуму

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає привести у відповідність встановлений Державним бюджетом прожитковий мінімум (2 027 грн) до рівня, який реально дозволяє прожити людині місяць і забезпечити себе фізіологічним мінімумом. Тим більше, що ця сума майже в 2 рази занижена в порівнянні з мінімумом, який розрахувало Мінсоцполітики в 2018 році (3 850 грн).

Щоб відновити справедливість, забезпечивши соціально вразливі верстви населення мінімальною сумою для проживання, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК подав до Верховної Ради законопроект №9470. Автори законопроекту, народні депутати Олександр Вілкул, Дмитро Колєсніков, Костянтин Павлов, Андрій Гальченко посилаються на свідомо занижений в Державному бюджеті 2019 року показник, який не відповідає ані реальному рівню життєзабезпечення, ані розрахованої суми Міністерством соціальної політики.

У Держбюджеті на 2019 рік прожитковий мінімум для дітей до 6 років встановлений в розмірі 1779 грн, а для дітей у віці від 6 до 18 років – 2 218 грн; для працездатних осіб – 2 102 грн, для тих, які втратили працездатність – 1 638 грн. У той час як за інформацією Мінсоцполітики, на кінець 2018 року прожитковий мінімум для дітей до 6 років був 3 183 грн, для дітей від 6 до 18 років – 3 906 грн, для тих, які втратили працездатність – 2 822 грн, для працездатних осіб – 4 313 грн.

На думку народного депутата від фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Костянтина Павлова, життєво необхідно законодавчо закріпити підвищення мінімальних пенсійних і соціальних виплат, а також встановити прожитковий мінімум на рівні не нижче фактичного відповідно до зростання споживчих цін і тарифів в поточному році.

«Владу не хвилює, як виживають люди, які отримують мінімальну пенсію або іншу соціальну допомогу. Влада виплачує собі мільйонні премії, але економить на найбідніших. Наш законопроект – це початок боротьби з бідністю. Встановлений в країні прожитковий мінімум не повинен бути нижчим за фактичний. У той час як зараз занижений показник прожиткового мінімуму в Держбюджеті стосується понад 2 млн осіб. Близько 8,5 млн пенсіонерів – 3/4 від усіх – також отримують менше фактичного прожиткового мінімуму. Тобто чверть українців відсунуті цією владою за останню межу бідності», – підкреслив Костянтин Павлов.

19 квітня 2019 10:00
'site2018:subscribe.form' is not a component