ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від Авакова взяти під контроль розслідування нападів на агітаторів Вілкула в Миколаєві

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від Авакова взяти під контроль розслідування нападів на агітаторів Вілкула в Миколаєві

Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у Верховній Раді направила міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову офіційне звернення, в якому вимагає негайно втрутитися в ситуацію, яка склалася в Миколаєві в зв'язку з нападами на агітаторів кандидата в Президенти Олександра Вілкула.

Відповідне звернення на ім'я міністра підписав голова фракції Вадим Новинський.

У документі звертається увага міністра внутрішніх справ на факти нападу на агітаційні намети Олександра Вілкула, які відбулися 19 березня.

«Зловмисники (троє молодих людей у ​​віці 20-22 років, худорлявої статури, зріст приблизно 175-180 см, одягнені в темний спортивний одяг) діяли зухвало, нахабно та фактично не ховаючись – напад скоєно серед білого дня. В цілому по місту порізали чотири агітаційні намети Вілкула. Найстрашніше – в результаті нападу постраждала жінка, яка перебувала в одному з наметів на перетині вулиць Декабристів і Сінної та роздавала агітаційні матеріали. Постраждалу забрала «швидка допомога», у неї зламана нога», – йдеться в документі.

Вказується, що бандити в масках і з ножами в руках, які б'ють жінок, – це прямий наслідок недалекоглядної політики, яка останнім часом проводиться в Україні.

Вадим Новинський підкреслив, те, що сталося в Миколаєві – не поодинокий факт нападу на агітаторів Олександра Вілкула та на самого кандидата в Президенти України і навів декілька фактів, які відбулися в інших регіонах.

«Змушені констатувати, що все це відбувається при повному потуранні і навіть сприянні з боку влади та правоохоронних органів. Факти нападів залишаються нерозслідуваними, винні у вчиненні злочинів – непокараними», – пише Вадим Новинський.

Політик зазначає, що влада використовує людей – «мирних активістів» – в своїх цілях, для залякування опонентів і тиску на волевиявлення громадян.

«Більш того, ми переконані, що розгром агітаційних наметів кандидата в Президенти України А. Вілкула та побиття жінки-агітатора свідчать про спроби влади руками радикально налаштованих сил спотворити результати волевиявлення жителів міста Миколаїв та про спробу залякати людей. Крім того, вважаємо, що ця ситуація є ні чим іншим як відпрацюванням моделі дестабілізації ситуації в тих населених пунктах і регіонах, де владі складно здобути перемогу».

У зверненні до Арсена Авакова ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає від правоохоронних органів негайно розшукати нападників.

Крім того, парламентарії-опозиціонери вимагають від міністра внутрішніх справ негайно втрутитися в ситуацію та відновити законність і правопорядок в Миколаєві в період проведення виборчої кампанії та безпосередньо під час виборів президента України. Фракція вимагає вжити всіх передбачених чинним законодавством заходів для встановлення відповідальних за вчинення в Миколаєві погрому агітаційних наметів Вілкула, залучення виконавців і замовників злочину до відповідальності.

Також Вадим Новинський вимагає почати розслідування інциденту, який має ознаки порушення ст. 125 Кримінального кодексу України за фактом нанесення жінці-агітатору тілесних ушкоджень.

«Радикали повинні понести відповідальність перед законом», – підкреслив Вадим Новинський в зверненні до Арсена Авакова.

Нагадаємо, в Миколаєві 19 березня невідомі зламали ногу агітатора Вілкула. Постраждала розповіла подробиці нападу. Кілька днів тому Олену прооперували.


28 березня 2019 12:08
'site2018:subscribe.form' is not a component