ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вважає продовження арешту Олександра Єфремова тортурами і розправою над політичним опонентом

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вважає продовження арешту Олександра Єфремова тортурами і розправою над політичним опонентом

Вчора Старобільський районний суд Луганської області в сімнадцятий раз продовжив запобіжний захід у вигляді арешту Олександру Єфремову - до 22 червня. Парламентська фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ неодноразово клопотала перед Старобільським районним судом про взяття на поруки Олександра Єфремова, який майже три роки утримується в СІЗО в порушення норм Кримінально-процесуального кодексу, без судового розгляду справи по суті та рішення суду про доведену провину. 

Слідство з відкритого в грудні 2016 року кримінального провадження проти Олександра Єфремова дотепер не завершено, що свідчить про відсутність у звинувачення доказів його провини. Його трирічний арешт - це грубе порушення гарантованих законом процесуальних прав Олександра Єфремова. Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ неодноразово давали особисті гарантії того, що Олександр Єфремов зможе належним чином виконувати свої процесуальні зобов'язання і без утримання під вартою, а також взяли на себе зобов'язання доставляти його в органи досудового слідства і суд на першу вимогу. Однак Старобільський суд вже неодноразово відхиляв аналогічні клопотання депутатів від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

У ситуації, коли здоров'я Олександра Єфремова знаходиться в критичному стані та продовжує погіршуватися, він не отримує належної медичної допомоги, фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вважає його незаконне утримання під вартою тортурами і розправою над політичним опонентом.

Звертаємося до Уповноваженого ВР з прав людини Людмили Денисової з проханням втрутитися в ситуацію, допомогти з доступом до правосуддя для Олександра Єфремова, а також забезпечити виконання його порушених прав.

Нагадаємо, з порушених проти Олександра Єфремова в 2014-2016 рр. кримінальних справ дві (за розпалювання міжнаціональної ворожнечі і зловживання владою) закриті судом через відсутність складу злочину. За сфабрикованим в 2016 році звинуваченням в посяганні на територіальну цілісність держави і держзраду, через яке його утримують під вартою, прокуратурі також не вдалося зібрати і пред'явити доказів провини за три роки розслідувань. 

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК висловлює свою підтримку Олександру Єфремову і вважає невиправдане продовження запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою тортурами, а процес проти нього політично мотивованим.

26 квітня 2019 10:21
'site2018:subscribe.form' is not a component