ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК розробив «Дорожню карту» відновлення Донбасу

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК розробив «Дорожню карту» відновлення Донбасу

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК розробив «Дорожню карту» відновлення Донбасу

На Форумі «Сила Донбасу» було ухвалено «Дорожню карту» – документ, що визначає розвиток регіону силами команди ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ після входження її до нової Верховної Ради.

Основні цілі «Дорожньої карти» – відновлення миру на сході України, подолання політичної та економічної кризи в країні, створення умов для недопущення виникнення конфліктів, відновлення зруйнованої та створення нової інфраструктури, залучення інвестицій до створення нових промислових підприємств і розвитку сільського господарства, створення умов для розвитку міст Донбасу: транспортної, соціальної (освітні та медичні установи), спортивної та культурної інфраструктури, підвищення рівня життя мешканців Донбасу за рахунок збільшення кількості високооплачуваних робочих місць, зростання податкових надходжень, і, як наслідок, зростання соціальних виплат і пенсій.

У політичному плані ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ставить перед собою такі ключові завдання: неухильне виконання Мінських угод, відновлення залізничного сполучення з містами на непідконтрольній території, зняття економічної блокади, проведення виборів до Донецької та Луганської обласних рад, прийняття нової Конституції України, надання всім регіонам країни рівних повноважень у вирішенні соціальних і гуманітарних (мовних) питань на їх території.

Ключовий пункт економічного блоку «Дорожньої карти» – проведення повної фінансової децентралізації. Громади, міста, області повинні отримати в розпорядження податки і збори, що формуються на їх території, а саме – 100% прибуткового податку, екологічного збору, рентних платежів, 75% податку на прибуток.

У резолюції Форуму також йдеться про необхідність надання усій території Донбасу статусу території пріоритетного розвитку для відновлення підприємств та інфраструктури, яка постраждала в результаті конфлікту, а також для створення нових сучасних підприємств.

«Дорожня карта» також передбачає конкретні кроки по відновленню і оновленню інфраструктури Донбасу. Зокрема, відкриття в 2019-2020 роках технопарків – індустріальних зон пріоритетних інвестицій – в містах Маріуполь, Покровськ, Слов'янськ, Бахмут, Курахове, Селидове, Вугледар, Краматорськ, модернізацію і реконструкцію каналу «Сіверський Донець – Донбас», будівництво каналу «Дніпро – Донбас».

Передбачено розвиток залізничної інфраструктури з урахуванням потреб промисловості та зростання пасажирських перевезень, в тому числі, швидкісних, а також – відновлення і розширення пропускної здатності автомобільних доріг національного та регіонального значення.

Соціально-гуманітарний блок «Дорожньої карти» передбачає референдум про регіональний статус російської мови на Донбасі, що дасть можливість використовувати російську мову в освіті, діловодстві, культурному житті регіону.

Також в резолюції Форуму йдеться про необхідність підвищення рівня заробітних плат і соціальних виплат шляхом підвищення продуктивності праці та рівня кваліфікації фахівців.

«Дорожню карту» підписав лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євгеній Мураєв, керівники міст, промислових підприємств, народні депутати і кандидати в народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

14 липня 2019 16:00
'site2018:subscribe.form' is not a component