ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК попереджає депутатів про моральну та політичну відповідальність за закони, які розколюють країну

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК попереджає депутатів про моральну та політичну відповідальність за закони, які розколюють країну

«Складається враження, що депутати з парламентської більшості так і не здобули урок з поразки, яку на виборах отримав Петро Порошенко. Український народ, насамперед, проголосував проти спроб нав'язати на державному рівні суспільству ідеологію печерного націоналізму з примусовим використанням єдиної мови, єдиного світогляду, єдиного типу поведінки!» – заявив з трибуни парламенту голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський.

Народний депутат від імені своїх колег по фракції підкреслив, що сьогоднішній мовний законопроект розколює Україну, а не об'єднує її. Він закладає міну уповільненої дії під і без того нестабільне українське суспільство. Більш того, цей закон може ще більше поглибити прірву між різними частинами України, не кажучи вже про непідконтрольних Донбас та Крим. «Невже, частина народних депутатів забула про те, що жителям скляного будинку не варто кидатися камінням?» – звернувся до парламентаріїв Вадим Новинський.

«Заради громадянського миру та спокою, заради повернення довіри між громадянами і довіри громадян до влади, фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ пропонує ввести в Україні мораторій на розгляд законопроектів і постанов, які розколюють країну. А саме тих, які стосуються мовних питань, віри і конфесійної життя, а також суперечливих моментів історії. Мораторій має діяти мінімум три роки. За цей час Верховна Рада повинна зосередитися на питаннях соціально-економічного характеру і на проблемах миру, проголосувати ті закони, які від нас чекають в плані виконання Мінських домовленостей. Ми просто зобов'язані запустити на повну потужність нашу промисловість, дати можливість розвиватися бізнесу, побороти негативні тенденції в суспільному житті та підвищити рівень життя українців!» – закликав депутатів політик.

Голова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вважає, що мовному закону зараз зовсім не час. «Хіба існує в Україні утиски української мови? Розпитайте громадян, чи їх переслідують за те, що вони розмовляють українською? Їх дискримінують?» – запитав опозиціонер.

У своєму зверненні народний депутат підкреслив, що мовний законопроект в нинішньому варіанті носить дискримінаційний характер за своєю сутністю. Більш того, створюється враження, що автори закону вирішили продемонструвати всі комплекси, що виникли на тлі складної історії з утисками української мови в Російській Імперії та міжвоєнної Польщі. Хоча простий аналіз законопроекту показує, що він набагато більш реакційний, ніж ті, які обмежували колись українську. Він за фактом просто знищує російську, угорську, польську, болгарську та інші мови в Україні.

«Шановні колеги з парламентської більшості! Я прекрасно розумію, для чого вам був потрібен цей закон на етапі президентських виборів. Ви намагалися забезпечити перемогу Петру Порошенку в середовищі виборців з націоналістичним світоглядом. Можете вже розслабитися. Ваша тактика не спрацювала. Народ дав оцінку вашим діям. І якщо у вас сьогодні не вистачить мудрості, а ваші дії призведуть до підвищення градусу напруги в суспільстві, вам доведеться нести моральну та політичну відповідальність за це!» – попередив депутатів Вадим Новинський.

25 квітня 2019 11:08
'site2018:subscribe.form' is not a component