ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК запропонував скасувати закон про декомунізацію та ввести кримінальну відповідальність за пропаганду нацизму

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК запропонував скасувати закон про декомунізацію та ввести кримінальну відповідальність за пропаганду нацизму

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вніс до парламенту законопроект, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за пропаганду нацизму, а також використання нацистської символіки. Крім того, проект закону передбачає скасування нині чинного Закону про декомунізацію від 9 квітня 2015 року. Проект Закону №10464 «Про засудження націонал-соціалістичного (нацистського) режиму та заборону пропаганди його символіки» зареєстрували у Верховній Раді народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський, Євгеній Мураєв, Олександр Вілкул та Олександр Долженков.

Згідно з текстом документу, метою законопроекту є недопущення повторення злочинів націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, його засудження на законодавчому рівні в Україні.

Також передбачається заборонити публічне заперечення злочинного характеру нацистського режиму, публічне використання та пропаганди його символіки.

За використання нацистської символіки в гаслах політичних партій, назвах юридичних осіб або ж у разі пропаганди нацизму передбачається введення кримінальної відповідальності у вигляді позбавлення волі строком на 5 років з конфіскацією майна. Для правопорушень, скоєних повторно – 10 років позбавлення волі.

«Наш законопроект – це дзеркальне відображення закону про декомунізацію, всієї тієї політики, яку проводила колишня влада протягом останніх п'яти років. Закон про декомунізацію не зробив Україну кращою - навпаки, через політику декомунізації ми бачимо розквіт організацій націонал-соціалістичного спрямування в Україні, які в усьому цивілізованому світі вважаються злочинними. Для того, щоб нацизм не став в Україні новою ідеологією, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК пропонує прийняти законопроект про заборону пропаганди нацизму та його символіки. Це дозволить зберегти стабільність в державі та попередити ті небезпечні процеси з радикалізації українського суспільства, які відбуваються сьогодні», - розповів співавтор законопроекту, лідер опозиції Євгеній Мураєв.

Крім того, документом пропонується ввести обов'язок держави здійснювати розслідування та оприлюднення інформації про злочини, скоєні представниками нацистського режиму з метою недопущення повторення таких злочинів в майбутньому для усунення загрози суверенітету, територіальній цілісності та національній безпеці України, а також встановлення історичної справедливості.

18 липня 2019 15:11
'site2018:subscribe.form' is not a component