ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК пропонує спростити оформлення опікунства над недієздатними особами

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК пропонує спростити оформлення опікунства над недієздатними особами

Народні депутати України від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський та Ігор Шурма зареєстрували законопроект №10203, прийняття якого істотно спростить оформлення опікунства над особами, які мають важкі психічні розлади у зв'язку з невиліковними захворюваннями. Законопроект пропонує скасувати норму Цивільного процесуального кодексу про те, що члени сім'ї недієздатної особи, яка має невиліковні захворювання, кожні два роки зобов'язані звертатися до суду, збирати докази наявності психічного захворювання родича для того, щоб стати законним опікуном і захистити його.

Автори законопроекту підкреслюють, що важкі психічні захворювання – це довічний діагноз, і відповідно, статус недієздатної особи та його опікуна теж повинні встановлюватися довічно. А статтею 300 Цивільного процесуального кодексу України пропонується встановити, що «в разі встановлення хронічного важкого психічного розладу здоров'я фізичної особи, який обумовлений її невиліковним і (або) прогресуючим захворюванням, термін дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною не визначається».

Народні депутати звертають увагу на те, що для сімей, в яких є недієздатні за станом психічного здоров'я особи, вкрай нелегко кожні два роки проходити процедуру підтвердження їх недієздатності. Співавтор законопроекту, народний депутат Ігор Шурма вважає, що в нинішній редакції стаття 300 Цивільного процесуального кодексу – дискримінаційна по відношенню до сімей недієздатної особи.

«Ми пропонуємо скасувати необхідність кожні два роки звертатися до суду для підтвердження опікунства. Можливо, з часом медицина досягне таких висот, коли незворотні процеси в психічному здоров'ї стануть виліковними, тоді від цієї норми можна буде відмовитися. А поки нам потрібно хоч якось полегшити життя людям, які й без того настраждалися», – підкреслив Ігор Шурма.

09 квітня 2019 19:04
'site2018:subscribe.form' is not a component