ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК пропонує створити на Миколаївщині суднобудівний технопарк

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК пропонує створити на Миколаївщині суднобудівний технопарк

Депутати фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ розробили законопроект (№10059) з реанімації суднобудівної галузі. Зокрема, пропонується прийняти нову редакцію закону про спеціальну економічну зону «Миколаїв» і створити в Миколаївській області технопарк, який спеціалізуватиметься на суднобудуванні.

На думку авторів законопроекту №10059 Олександра Вілкула, Дмитра Колєснікова, Костянтина Павлова та Андрія Гальченко, вивести суднобудівну галузь України на новий конкурентний рівень здатна тільки державна підтримка і поетапна реалізація стратегічної програми розвитку галузі. Це дозволить реанімувати суднобудівну галузь, повернути конкурентоспроможність і провідні позиції підприємствам на світовому ринку, а головне, створити економічні стимули для розвитку самих регіонів. Так, створення в Миколаївській області технопарку суднобудування дозволить перетворити регіон в спеціальну економічну зону.

Законопроект №10059 передбачає надання державою фінансової підтримки для будівництва корабельних суден та інших плавучих засобів, а також реконструкцію самих підприємств суднобудівної промисловості. Це стане можливим завдяки зменшенню адміністративного і податкового тиску, а також здешевленню кредитів для підприємств галузі з частковою компенсацією державою банківської процентної ставки.

Якщо підійти системно до вирішення проблемних питань і розробити «Національну програму розвитку суднобудування України до 2039 року», галузь вийде на якісно новий рівень конкурентоспроможності на світовому ринку. А застосування стимулюючого режиму оподаткування суднобудівних підприємств дозволить з часом завоювати їм позиції світових лідерів промисловості.

Україна, як морська держава, має все необхідне для того, щоб стати одним з лідерів суднобудівної промисловості та посісти гідне місце на світовому ринку, – впевнені в ОПОЗИЦІЙНОМУ БЛОЦІ.


22 лютого 2019 17:59
'site2018:subscribe.form' is not a component