ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК подав конституційне подання щодо незаконності обмежень для пенсіонерів Донбасу на отримання пенсій

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК подав конституційне подання щодо незаконності обмежень для пенсіонерів Донбасу на отримання пенсій

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський і Олександр Долженков від імені 49 народних депутатів України звернулися до Конституційного Суду України з поданням щодо незаконності урядової вимоги верифікації для пенсіонерів, які проживають на непідконтрольних територіях Донбасу.

На думку авторів конституційного подання, Кабінет міністрів України перевищив свої законні повноваження, прийнявши Постанову №365 (від 8.06.2016 р). Цим документом Кабінет міністрів змінив порядок отримання пенсій та інших соціальних виплат на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей. Кабмін порушив Конституцію України, яка гарантує соціальний захист всім громадянам незалежно від місця проживання і зобов'язує органи державної влади діяти виключно на підставі закону та в межах своїх повноважень. Виключно законом регулюється порядок виплат пенсій та інших видів соціальної допомоги.

Олександр Долженков підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – єдина фракція, яка ініціює дане конституційне подання, і депутати ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ висловлюють надію щодо відновлення справедливості Конституційним судом.

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини в Україні, близько 700 тисяч українських пенсіонерів, які проживають на Донбасі, втратили доступ до пенсійного забезпечення. На думку народного депутата України Олександра Долженкова, причиною цієї соціальної катастрофи є зазначена постанова уряду. «Пенсіонери та біженці змушені проходити процедуру верифікації – кожні 12 місяців підтверджувати свій статус внутрішньо переміщених осіб, переживати принизливі перевірки матеріально-побутових умов життя з боку спеціальних комісій, за результатами яких приймаються незаконні рішення щодо скасування виплати пенсій», – акцентував опозиціонер.

Він нагадав, що до прийняття Постанови №365 щодо здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПО) люди мали можливість виїжджати на контрольовану територію та отримувати пенсії. За словами парламентарія, з 2016 року уряд вирішив, що люди зможуть отримувати соціальне забезпечення в тому випадку, коли проживатимуть на контрольованій території. «Хочу нагадати уряду, що всі жителі Донбасу – громадяни України, і під час своєї трудової діяльності в повній мірі оплачували внески до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування. Тому зараз дискримінувати їх за територіальною ознакою – це геноцид. Тому ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК просить Конституційний Суд визнати це порушенням Конституції», – підсумував Олександр Долженков.

15 квітня 2019 13:20
'site2018:subscribe.form' is not a component