ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК відстоює порушені права громадян в Конституційному Суді

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК відстоює порушені права громадян в Конституційному Суді

За час роботи 9 сесії VIII скликання Верховної Ради (з 4 вересня 2018 року по 18 січня 2019 року) народні депутати від фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зареєстрували три подання до Конституційного Суду про визнання такими, що не відповідають основному Закону прийнятих парламентом законів і постанов.

З листопада минулого року на розгляді в КСУ перебуває подання про невідповідність Конституції України постанови ВРУ №2589-VIII від 04.10.2018. Воно стосується рішення влади про застосування персональних економічних та інших обмежувальних санкцій, яке було прийнято з порушенням конституційної процедури голосування.

За поданням депутатів від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, яке внесли Вадим Новинський і Олександр Долженков, про передачу Україні Томосу про автокефалію Православної Церкви (постанова ВРУ №2410-VIII від 19.04.2018) Конституційний Суд 7 березня цього року виніс негативне рішення. За словами Вадима Новинського, постанова порушує гарантоване Конституцією право громадян на свободу віросповідання і є прямим втручанням держави в справи церкви.

Третє конституційне подання стосується закону про насильницьке перейменування Української Православної Церкви (№2662-VIII від 20.12.2018), та рішення КСУ по ньому поки не винесено. Депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вважають, що положення закону є прямим втручанням держави в церковні справи. Крім цього, порушуються конституційні права громадян на свободу світогляду і віросповідання.

За час роботи 9 сесії VIII скликання Верховної Ради Конституційний Суд виніс ще два рішення за поданими раніше конституційними поданнями ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. КСУ визнав таким, що суперечить Конституції закон № 76-VIII від 28.12.2014, який ліквідував або частково обмежував ряд соціальних пільг і гарантій для ветеранів війни та учасників бойових дій. Таким чином опозиція повернула соціальний захист захисникам Вітчизни – учасникам бойових дій, знову надавши пільги їм та їхнім сім'ям.

На жаль, КСУ відмовив депутатам від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ у визнанні неконституційним закону про зменшення матеріальної допомоги сім'ям при народженні дитини (№1166-VII 27.03.2014), обмеживши сім'ї в соціальних правах батьків на допомогу при народженні першої дитини і в підвищеному розмірі – при народженні наступних дітей.
11 березня 2019 18:15
'site2018:subscribe.form' is not a component