ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на розгляді пакету законодавчих ініціатив щодо зниження ціни на газ та послуги ЖКГ для населення

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на розгляді пакету законодавчих ініціатив щодо зниження ціни на газ та послуги ЖКГ для населення

У зв'язку із безпрецедентною ситуацією, що склалася внаслідок соціальної безвідповідальності державної влади, депутатська фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ просить включити до порядку денного пленарних засідань з 26 лютого по 1 березня 2019 року і невідкладно розглянути пакет законодавчих ініціатив щодо зниження ціни на газ для населення та списання заборгованості за послуги ЖКГ.

У той час, як представники МВФ позитивно оцінюють свідоме відсторонення державної влади від контролю за ціною на газ, українські сім'ї балансують на межі бідності. Наприклад, нещодавно в інтерв'ю українському ЗМІ постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про те, що контроль за цінами на газ для українських сімей з точки зору забезпечення соціального захисту є неефективним. У МВФ впевнені, що ще більше підвищення ціни на газ для населення до рівня оплати промисловості зменшить можливості для корупції.

З метою зниження цієї невиправдано високої роздрібної ціни на газ для простих людей депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ розробили пропозиції та подали їх для невідкладного розгляду до Верховної Ради України (проекти постанов №9267, №9142, №8667).

Поданими постановами ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК пропонує для прийняття обґрунтованого рішення, по-перше, заслухати в залі парламенту звіти керівництва НАК «Нафтогаз України» про доцільність виплат премій співробітникам компанії в особливо великих розмірах, а також про стан самої нафтогазової промисловості: від політики формування тарифів до реформування ринку енергоносіїв.

У пошуку оптимального рішення щодо зниження рівня ціни на житлово-комунальні послуги українських домогосподарств ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вважає доречним розглянути парламентом також звіт АТ «Укргазвидобування» про дійсний стан видобутку та собівартості природного газу в Україні, а також про результати діяльності самої компанії.

Непідйомною ношею для українців, особливо переселенців та соціально неблагополучних людей, стане підвищення до кінця цього року ціни на газ до 12 тис. грн. за 1 тис. куб. метрів. Парадокс в тому, що влада в цей час заявляє про повне забезпечення України власним газом.

До того ж, якщо політика ціноутворення житлово-комунальних послуг населення бере в розрахунок інфляційні процеси, то ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вважає логічним враховувати це обгрунтування для відповідного підвищення та мінімального рівня заробітної плати, а також пенсій українців.

Нагадаємо, що фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зареєструвала законопроект №9527-1 про списання заборгованості побутових споживачів за поставки природного газу, електричної енергії, послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання станом на 1 січня 2019 року.


21 лютого 2019 15:34
'site2018:subscribe.form' is not a component