ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК домігся ухвалення Виборчого кодексу з відкритими списками

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК домігся ухвалення Виборчого кодексу з відкритими списками

Новий Виборчий кодекс ухвалений завдяки голосуванню фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. Про це заявив народний депутат, Голова фракції Вадим Новинський.

Верховна Рада розглядала правки до Виборчого кодексу з 6 червня. Через місяць - 11 липня - за проект Виборчого кодексу в другому читанні проголосувало 230 народних депутатів при 226 необхідних для прийняття рішення.

За словами Вадима Новинського, фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ наполягала на прийнятті кодексу протягом останніх років.

«За допомогою нового Виборчого кодексу у країни з'явився реальний шанс побороти політичну корупцію. Незабаром вибори до парламенту проходитимуть виключно на основі відритих списків. Це реальний крок на шляху подолання корупційної складової в ухваленні політичних рішень. Ухвалення кодексу стало б неможливим без голосів фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ», - зазначив він.

За словами Новинського, змішана система виборів залишалася ключовою ланкою корупції. «Це дозволяло чинній владі непрозоро формувати парламент та впливати на результати голосування», - підкреслив він.

«Ухвалення кодексу – величезний крок вперед для подолання кризи у владі. Дуже добре, що ми знайшли сили та можливості реформувати виборчу систему, інакше майбутні склади Верховної Ради гарантовано перетворювалися б у клонів своїх попередників з усіма їх недоліками, інтригами, проблемами та низькою результативністю роботи», - підсумував він.


11 липня 2019 13:29
'site2018:subscribe.form' is not a component