Одеська команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вшанувала пам'ять загиблих воїнів-афганців

Одеська команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вшанувала пам'ять загиблих воїнів-афганців

За незмінною багаторічною традицією річницю виведення радянських військ з Афганістану члени одеської команди ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя пам'ятника воїну-інтернаціоналісту. Щорічно цей монумент є місцем обов'язкової зустрічі афганців.

За словами народного депутата України VII скликання, довіреної особи кандидата в Президенти Олександра Вілкула Світлани Фабрикант, учасники бойових дій в Афганістані – це люди, вірні військовій присязі і справжні патріоти, багатьом з яких Вітчизна навіть не сказала «дякую».

«Афганська війна тривала десять довгих років, і за цей час загинуло більше трьох тисяч чоловік. Сьогодні втрати українців на Сході України рахуються тисячами втрачених життів. Це – страшна ціна, яку ми платимо через категоричне небажання нинішньої влади брати участь у миротворчому процесі. Чим довше на Донбасі буде литися кров, тим складніше буде зупинити цю війну. Олександр Вілкул знає, як закінчити цю війну за півроку і встановити стійкий мир. З огляду на досвід «Афгану», сьогодні Україні вкрай важливо уникнути затягування війни на Сході країни, аби уникнути її нових жертв», – зазначила Світлана Фабрикант.


На сьогоднішній день соціальний захист і підтримка воїнів-афганців – фактично зона відповідальності місцевої влади і органів самоврядування. За словами депутата Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ірини Коваліш, в регіоні на даний момент проживає близько шести тисяч афганців.

«Обласний центр і область розділили між собою відповідальність за матеріальну підтримку воїнів-інтернаціоналістів. В рамках профільної регіональної програми соціального захисту населення для цієї категорії передбачені щомісячні стипендії в розмірі 500 гривень та компенсація коштів на оздоровлення. Звичайно, цього недостатньо для повноцінної соціальної підтримки афганців. Тим більше зараз, коли на рівні центральної влади є серйозні перегини і розбіжності, не дивлячись на те, що згідно із законом ветерани будь-яких воєн мають рівні права», – підкреслила Ірина Коваліш.


Депутат Одеської обласної ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, начальник штабу кандидата в Президенти Олександра Вілкула по Малиновському району Одеси Сергій Червяков прекрасно пам'ятає 15 лютого 1989 року: «У званні капітана в цей день тридцять років тому я стояв на мосту Дружби поруч з генералом Громовим і давав салют на честь дня виведення радянських військ. Я хочу побажати і собі, й іншим воїнам-афганцям довше пожити в мирі та злагоді».


15 лютого 2019 17:39
'site2018:subscribe.form' is not a component