Об'єднання опозиційних сил забезпечило Вілкулу ще більшу перевагу над Бойко, – дані соцдослідження

Об'єднання опозиційних сил забезпечило Вілкулу ще більшу перевагу над Бойко, – дані соцдослідження

Успішне об'єднання опозиційних сил і підтримка Євгенія Мураєва принесли додатковий рейтинг кандидату в Президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександру Вілкулу. Такі дані результатів соціологічного опитування Фонду «Українська політика».

Лідера опозиції Вілкула вже підтримують 9,1% опитаних. У той же час самовисуванець Юрій Бойко, якого в листопаді 2018 виключили з фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ «за співпрацю з владою та зраду інтересів виборців», свої стартові позиції розгубив і зараз ледь набирає 8,2%.

«На тлі скандалів і відсутності чітких дій, які багато в чому замінюються відвертим популізмом, Юрій Бойко поступово здає позиції. Незважаючи на заклики до об'єднання, команда Бойко так і не змогла отримати підтримку інших кандидатів в президенти, в чому, скоріше за все, проявляється нездатність до співпраці та відсутність будь-якої стратегії в діях», – зазначають автори дослідження.

Політолог Кость Бондаренко вважає, що Юрій Бойко поступово здає свої позиції в міру того, як серед виборців поширюється інформація про його вихід з ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. Другим фактором, який стимулював зростання рейтингу Вілкула, стала підтримка «медійно розкрученого Мураєва».

Раніше Вілкула також підтримали партія «Сильна Україна» та її голова Світлана Фабрикант, Михайло Добкін («Християнські соціалісти»), громадський рух «Партія миру» (Максим Гольдарб), представники металургів, шахтарів, суднобудівників, профспілкових організацій та громадських рухів.

Фонд «Українська політика» опублікував дані дослідження, проведеного спільно з Інститутом маркетингу та консалтингу на початку березня (з 04.03 по 10.03.2019 р.). Обсяг вибірки – 3986 респондентів. Структура вибірки: 23 обласних центри (крім Донецька та Луганська) і м. Київ, 5 великих міст (Маріуполь, Кам'янське, Кременчук, Бровари, Кривий Ріг), 24 малих міста, 26 селищ, 64 села. Похибка становить ± 1,5%. 

16 березня 2019 11:26
'site2018:subscribe.form' is not a component