Новинський і Вілкул подали в Раду проект Постанови, яка блокує підписання мовного закону

Новинський і Вілкул подали в Раду проект Постанови, яка блокує підписання мовного закону

Відразу після голосування провладної коаліції за мовний закон (№5670-д) один з лідерів опозиції Олександр Вілкул подав до апарату Верховної Ради проект Постанови, підготовлений ним і головою фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадимом Новинським про скасування результатів голосування.

Причиною стали грубі порушення під час постановки на голосування та голосування норм ст. 37 Закону України про Регламент ВР і ст. 84 Конституції України, що вимагають від народних депутатів голосувати персонально. Крім того, головуючий на засіданні А. Парубій виніс законопроект на голосування, порушивши чітко описану Регламентом процедуру.

«Український народ не делегував права порушувати Конституцію та проштовхувати мовний законопроект, який розколює суспільство, за допомогою обману та порушення законів. Якщо у коаліції не було голосів, законопроект повинен має бути знятий з розгляду. Ми будемо домагатися його скасування в Конституційному Суді», - заявив глава фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Вадим Новинський.

«Ми діяли чітко відповідно до законодавства України. Проект Постанови поданий відразу після голосування. Питання - чи піде Парубій на порушення законодавства, підписавши цей Закон, без розгляду нашого проекту Постанови», - сказав Олександр Вілкул.

Він підкреслив, що провокаційний мовний закон порушує Конституцію і суперечить європейським нормам права, які Україна ратифікувала і взяла зобов'язання виконувати.

25 квітня 2019 12:24
'site2018:subscribe.form' is not a component